Închide meniul
Video

Lando Norris a răbufnit, după incidentul cu Max Verstappen din startul cursei de la Miami: „Trebuia să intru în zid?”

Publicat: 4 mai 2025, 23:32

Comentarii

Lando Norris și Max Verstappen, în Marele Premiu de la Miami/ Profimedia

Lando Norris a răbufnit, după incidentul cu Max Verstappen din startul cursei Marelui Premiu de la Miami. Pilotul de la McLaren a fost extrem de nemulțumit și a oferit o reacție dură, după ce pilotul olandez l-a forțat să depășească limitele circuitului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cursa din Marele Premiu de la Miami, din etapa a șasea a sezonului de Formula 1, este în direct pe AntenaStars și live în AntenaPLAY.

Lando Norris a răbufnit, după incidentul cu Max Verstappen din startul cursei de la Miami

Max Verstappen a plecat din pole-position în Miami, avându-l alături în prima linie pe Lando Norris. Campionul mondial a avut un start perfect, britanicul încercând să-i „fure” poziția de lider.

Verstappen s-a apărat și l-a forțat, ușor, pe Norris să depășească limitele circuitului. În urma acestui duel, britanicul de la McLaren a pierdut mai multe poziții și a ajuns pe locul șase.

Norris a avut o reacție dură, după incidentul de la start, și le-a transmis inginerilor săi că manevra lui Verstappen nu a fost una corectă. Incidentul a intrat imediat sub lupa comisarilor de cursă.

Reclamă
Reclamă

M-a forțat să ies de pe circuit. Ce ar fi trebuit să fac, să intru în zid sau ceva de genul acesta? Eram chiar lângă el”, a transmis Lando Norris, după startul cursei din Miami.

Cursa a fost întreruptă de un Virtual Safety Car, în turul secund, după ce Jack Doohan s-a lovit de Hadjar și a fost nevoit să se retragă. După reluare, Norris a reușit în doar câteva tururi să ajungă pe locul al treilea, în spatele coechipierului Oscar Piastri, după ce i-a depășit pe Alex Albon, George Russell și pe Kimi Antonelli.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în orice moment. Și în 2025, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™, se văd live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1™ vor putea fi urmărite live online.

Reclamă

Fanii hocheiului și ai baschetului la cel mai înalt nivel pot urmări live o parte din meciurile din NHL și NBA.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, tenis de masă, înot, Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA și box. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:37
Max Verstappen, după calificările din Las Vegas: „E ca și cum ai pilota pe gheață”
11:27
Victor Pițurcă, mesaj direct pentru Mircea Lucescu înaintea confruntării cu Turcia: „Intră în joc valoarea lui”
11:17
Mircea Rednic, asaltat de oferte după despărţirea de Standard Liege! Două dintre acestea, chiar din România!
10:42
Gigi Becali și Mihai Stoica, sancționați de UEFA. Ce pedeapsă au primit cei doi, după amenda FCSB-ului
10:20
Veste bună pentru FCSB înaintea meciului cu Petrolul. Revenire de ultim moment în lotul campioanei
10:15
FCSB – Petrolul, 20:30, LIVE TEXT. Campioana vrea să se apropie de locurile de play-off
1 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați 6 Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
Citește și