Închide meniul

A început procesul românilor care au îngrozit vedetele din Marea Britanie. Au furat bijuterii în valoare de 26 de milioane de lire sterline

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 noiembrie 2020, 5:41

Comentarii
A început procesul românilor care au îngrozit vedetele din Marea Britanie. Au furat bijuterii în valoare de 26 de milioane de lire sterline

Patru români, anchetaţi în Marea Britanie

Cei patru vor încerca să îşi dovedească nevinovăţia, dar au o misiune extrem de dificilă. O femeie s-a pozat cu unul dintre colierele furate şi le-a dat mari bătăi de cap avocaţilor care o reprezintă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pierderi importante suferite de Tamara Ecclestone şi Frank Lampard

Estimările anchetatorilor au depăşit orice aşteptări. Bijuteriile furate de cei patru români au o valoare uriaşă. Jurnaliştii de la Mirror anunţă că valoarea totală se ridică la 26 de milioane de lire sterline.

Cel mai mult a avut de suferit Tamara Ecclestone, fiica fostului mogul din Formula 1 Bernie Ecclestone. De la conacul ei din Londra s-au furat bunuri în valoare de 25 de milioane de lire sterline. S-a considerat a fi unul dintre cele mai mari jafuri din istoria Marii Britanii.

De suferit a avut şi Christine şi Frank Lampard. Pe 1 decembrie, anul trecut, managerul lui Chelsea a rămas fără ceasuri şi bijuterii de peste 60.000 de lire sterline. Hoţii au făcut prăpăd şi în vila fostului patron al lui Leicester City, Vichai Srivaddhanaprabha, decedat într-un accident de elicopter. De acolo s-au sustras bunuri de 1 milion de lire sterline şi aproximativ 400.000 de euro bani cash.

Toate probele îi indică pe cei patru români. Totuşi, Alexandru Stan (49), Sorin Marcovici (53), Bogdan Savastru (30) şi Maria Mester (47) resping orice acuzaţii.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:39
Fotbalistul lui Inter, de 17 milioane euro, şi-a încheiat cariera la 26 de ani! Ce “rol” a avut Cristi Chivu
18:33
Programul României la Campionatul Mondial de handbal feminin 2025! Tricolorele debutează contra Croației
18:07
I-a făcut Mihai Rotaru echipa lui Mirel Rădoi la Universitatea Craiova? Dezvăluirea lui Gică Craioveanu
17:45
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 26 noiembrie
17:30
Iulian Chiriță, prima medalie pentru România la Campionatul Mondial de Juniori de tenis de masă de la Cluj-Napoca
17:23
Daniel Bîrligea a dezvăluit cine este modelul său în fotbal: “Vreau să am mentalitatea și caracterul lui”
1 Marea companie din România a fost scoasă la vânzare de Gigi Becali. “Vreau să vând o fabrică…” 2 Afacerea care i-a adus lui Mihai Rotaru averea de “300 de milioane de euro”. Patronul Universităţii Craiova e putred de bogat 3 Louis Munteanu, ca şi transferat de la CFR Cluj. Cu Rapid „a fost chiar antrenorul” să-l vadă jucând 4 Mihai Rotaru face un dublu transfer la Universitatea Craiova! Vinde pe 10 milioane de euro, aduce un fost atacant al României 5 Afacerea care l-a făcut bogat pe Ilie Dumitrescu: “Cu banii pe care i-am câștigat în carieră am făcut investiții bune” 6 FotoNunta anului în sportul din România. Se căsătoreşte cu o vedetă din showbiz mai mare cu 9 ani: “Neașteptată cererea”
Citește și