Închide meniul

Alvaro Morata, declarații de loialitate la prezentarea oficială: ”Juventus e șansa vieții mele!”

Gal Dorin Publicat: 25 septembrie 2020, 15:37

Comentarii
Alvaro Morata, declarații de loialitate la prezentarea oficială: ”Juventus e șansa vieții mele!”

Alvaro Morata

Morata s-a arătat încântat de șansa de a juca la echipa coordonată de Andreea Pirlo. El a promis că, deși nu este un jucător care marchează foarte mult, își va continua tradiția de câștigare a trofeelor și la formația italiană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alvaro Morata, declarații îndrăznețe în timpul conferinței de prezentare la Juventus

Poate că nu am avut momente mari în trecut, dar acum sunt în locul potrivit la timpul potrivit. Este oportunitatea vieții mele”, a precizat Morata.

”Cred că m-am întors ca un jucător mai bun și o persoană mai bună. Sunt mai matur din toate punctele de vedere.

(…) Se spune că nu sunt un marcator? Desigur că toată lumea ar vrea să marcheze 30 sau 40 de goluri, dar știu mulți atacanți care le-au înscris, dar nu au câștigat nimic.

Eu, pe de altă parte, cu excepția ultimului sezon, m-am obișnuit să câștig trofee și să marchez 15-18 goluri. Dacă vreți statistici individuale, uitați-vă la tenis, acesta este un joc de echipă”, a declarat Morata, conform Gazzetta Dello Sport.

Reclamă
Reclamă

Alvaro Morata, pentru a doua oară la Juventus

Alvaro Morata a revenit astfel la Juventus după ce a mai jucat pentru culorile alb-negre între 2014 și 2016.

În cei patru ani de atunci, el a evoluat pentru Real Madrid, Chelsea și Atletico Madrid.

Morata a marcat 27 de goluri în precedentele 93 de meciuri pentru Juventus și a câștigat două titluri în Serie A și două cupe ale Italiei cu i bianconeri. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:24
Antrenorul lui Inter d’Escaldes ştie că are şanse minime să o bată pe FCSB: “Cel mai dificil adversar”
11:04
Avertisment pentru Mircea Lucescu! Probleme pentru tricolorii din străinătate: Situaţie ingrată pentru Drăguşin
10:53
Universitatea Craiova speră la titlu în primul sezon după plecarea lui Mitriţă: “Calculele, simple şi logice”
10:30
Anunţul specialiştilor înaintea debutului european al FCSB! Disputa cu Inter d’Escaldes, pe Antena 1
10:11
Luis Enrique n-a vrut să audă de Mbappe înainte de meciul cu Real Madrid. Cum a prefaţat partida de la CMC
10:06
Verdict despre noul transfer al celor de la Rapid! Ce spune Mihai Stoica despre Antoine Baroan: “Nivelul, foarte slab”
1 EXCLUSIVCum arată echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Inter Club d’Escaldes, din Liga Campionilor! 2 Gigi Becali a tăiat bugetul academiei FCSB: “La revedere! N-am nevoie de 50 de lei de la părinţi” 3 Daniel Pancu i-a făcut praf pe tricolorii U21: “Să-i ferească Dumnezeu să-i mai prind la vreo echipă” 4 Suma uriaşă pe care a plătit-o Universitatea Craiova pentru Al-Hamlawi! Ce salariu va avea palestinianul 5 Transferul de la Universitatea Craiova care l-a dat pe spate pe Mihai Rotaru: “Unul dintre marile câştiguri” 6 Gigi Becali, mesaj direct pentru Adrian Mititelu! Ce spune despre transferurile lui Juan Bauza şi Blănuţă
Citește și