Rădoi nu l-a putut convoca pe căpitanul Vlad Chiricheş, cel care s-a accidentat sâmbătă în meciul dintre Sassuolo şi Crotone. Pe ultima sută de metri l-a pierdut şi pe Dragoş Grigore.
Cosmin Contra, reacţie după ce a văzut echipa de start a României
"Vom vedea ce va fi, e clar că sunt două pierderi imense pentru apărarea naţionalei. Nu e doar lipsa lui Chiricheş şi a lui Grigore. Va intra Manea, care nu a mai jucat în această formulă. Cei patru care sunt pe linia de fund joacă prima dată împreună.
E clar că asta e situaţia. M-am confruntat şi eu cu asemenea probleme când a trebuit să folosesc anumiţi titulari. Cei trei jucători de la CFR se cunosc, au dinamică bună. Bălaşa a jucat la Craiova, cea mai în formă echipă din România. Am încredere în Bălaşa, îl cunosc pe Mihai şi sigur va face un meci mare", a declarat Cosmin Contra la Digi Sport.
Echipa de start a României cu Islanda:
Tătăruşanu – Manea, Burcă, Bălaşa, Camora – Stanciu, Creţu, Maxim – Deac, Alibec, Mitriţă
- Cosmin Contra, reacţie înaintea meciului cu Islanda
- Motivul pentru care se teme fostul selecţioner
- Islanda - România, ora 21:45, live text pe AS.ro
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Puteam să mai înscriem”. Concluziile lui Elias Charalambous după FCSB – Rapid 2-1
- Seară de coşmar pentru Dan Şucu! După ce Rapid a pierdut cu FCSB, Genoa a fost învinsă cu un gol în prelungiri
- Gigi Becali pregătește transferurile de iarnă la FCSB. Anunțul făcut despre Kevin Ciubotaru după 2-1 cu Rapid
- Costel Gâlcă, cerere directă către conducerea Rapidului după ce giuleştenii au fost învinşi în derby-ul cu FCSB!
- Florin Tănase, avertisment pentru rivale după FCSB – Rapid 2-1: “Nu știu dacă sunt așa siguri de play-off”






























