Messi nu i-a mai învins pe portarii "galacticilor" de când Cristiano Ronaldo a părăsit La Liga pentru a semna cu Juventus. Pe 6 mai 2018, Messi înscria într-un egal, 2-2, pe Camp Nou.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Barcelona – Real Madrid El Clasico 2020 | Lionel Messi nu a mai marcat în clasic de 900 de zile
De atunci, el a fost pe teren în cinci din ultimele şase clasice, dar nu a reuşit să mai înscrie. El rămâne cu recordul absolut de cel mai bun marcator din istoria întâlnirilor Barcelona – Real Madrid.
Messi şi-a trecut în cont 26 de goluri, iar Cristiano Ronaldo şi Alfredo Di Stefano îl urmează cu 18 reuşite. Marele Raul completează podiumul, cu 15 goluri.
Reclamă
Reclamă
Reclamă
Recomandări
- Lionel Messi nu a marcat în El Clasico după plecarea lui Cristiano Ronaldo
- Messi are 26 de goluri înscrise în El Clasico
- Canada - Maroc e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Paraguay - Franța se sâmbătă spre duminică noapte, de la ora 00:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
Citește și:
- Trei concluzii după Australia – Egipt 1-1, 2-4 d.l.d.: „Faraonii” de la Al Ahly și Africa de Nord la putere
- Australia – Egipt 1-1 (2-4, d.l.d). Mohamed Salah, în optimile Campionatului Mondial
- Argentina – Capul Verde (LIVE VIDEO, 01:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Joao Paulo, rezervă în duelul cu Messi. Echipele de start
- Ghinionistul Mondialului! Şi-a dat al doilea autogol la acest turneu final și a egalat un record nedorit
- S-a întâmplat din nou la Cupa Mondială după 92 de ani! O nouă pagină de istorie în Australia – Egipt


































