Moldovenii pierd meciul cu 0-3 la masa verde, deoarece regulamentul nu prevede decât o singură amânare. Ion Crăciunescu a explicat care este procedura în astfel de situații:
”În cazul unor asemenea lucruri, sigur că trebuie să ai un generator. În regulament nu spune câți stâlpi trebuie să ai.
Trebuie să ai o lumină corespunzătoare care să asigure vizibilitatea. Era nevoie să încheie meciul pentru că timpul care se acordă pentru întreruperea vizibilității pe terenul de joc din cauza instalațiilor electrice se acordă o singură dată”.
Clubul nu putea să ceară o amânare. Jocul nu poate fi amânat decât în interiorul unei ore, după ora fixată”, a explicat fostul mare arbitru într-o intervenție la Digisport.
Poli Iași, ghinion în meciul cu Viitorul
Întreruperea meciului a venit într-un moment extrem de nefast pentru moldoveni, care trecuseră în avantaj exact în momentul în care a picat nocturna.
După ce constănțenii au deschis scorul în minutul 20 prin Dobrosavlevici, Iași a egalat prin Zajmovic în minutul 50 pentru ca Onea să marcheze golul doi exact în momentul în care nocturna s-a stins.
- Nocturna de la Iași a căzut de două ori
- Moldovenii pierd meciul la masa verde
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- FC Porto – Famalicao 2-2. “Dragonii” scapă victoria printre degete! Egalați în al nouălea minut de prelungire
- Surpriză uriașă în Cupa Angliei. Arsenal, eliminată de o echipă din Championship
- Inedit! Un copil l-a întrebat pe Bogdan Andone dacă Argeș e favorită la titlu. Cum a răspuns după 1-1 cu Dinamo
- Controversă uriașă în Atletico – Barcelona! Diego Simeone a erupt după decizia centralului
- Scene tensionate în Atletico Madrid – Barcelona. Jucătorii au început să se îmbrâncească. De la ce a pornit totul
































