Peteleu, actualmente jucătorul celor de la Sheriff Tiraspol, trebuia să primească de la campioană o sumă restantă de 25.000 de euro încă din luna februarie, însă aceasta nu a fost încasată.
Fundașul și-a căutat dreptatea la Comisia de Disciplină a FRF, care i-a dat dreptate fotbalistului.
CFR Cluj, amendată și risca și depunctarea
Peteleu a câștigat procesul, iar ardelenii au primit o amendă de 3000 de lei și obligația de a-i achita acestuia datoria până pe 11 noiembrie.
În caz contrar, echipa din Gruia risca să fie depunctată cu 2 puncte în clasamentul Ligii 1, lucru periculos ținând cont că în acest moment se află pe locul doi, la șase puncte în spatele Universității Craiova.
- CFR Cluj avea de achitat o datorie către Andrei Peteleu
- Campioana risca depunctarea în caz contrar
- Brazilia - Japonia e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Germania - Paraguay e luni, de la ora 23:30, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Zlatan Ibrahimovic l-a “distrus” după ce favorita a fost eliminată de la Mondial: “E vina lui. Arată ce eşti”
- FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru”
- Presa din Germania n-a avut milă de echipa lui Nagelsmann: “Performanţă dezastruoasă”
- Ronald Koeman a ripostat după ce a fost făcut praf în urma eliminării Olandei: “Puţin îmi pasă”
- Ştim primul meci din optimile Campionatului Mondial! Cu cine se duelează “pariul” lui Deschamps pentru sferturi

































