Duel românesc în Serie A. Răzvan Marin, învins de Radu Ştefan! Lazio a câştigat la Cagliari

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 septembrie 2020, 18:27

Profimediaimages

Cagliari a pierdut cu Lazio

• Lazio s-a impus cu 2-0
  • Răzvan Marin, titular la Cagliari

Românii au fost titulari la echipele lor. Mijlocaşul de 24 de ani a jucat al doilea său meci în campionatul Italiei, dar nu şi-a putut ajuta echipa să producă surpriza.

Răzvan Marin a cedat confruntarea cu Ştefan Radu

Manuel Lazzari a avut nevoie de numai patru minute pentru a deschide scorul, din pasa lui Adam Marusic. A fost golul care a făcut diferenţa în primele 45 de minute. Imediat după pauză, Marin a primit cartonaş galben şi a fost schimbat de Di Francesco. La scurt timp după ce a părăsit terenul, Ciro Immobile a dublat avantajul lui Lazio.

Autor a 36 de goluri în ultima ediţie de campionat, Immobile a spart gheaţa în acest sezon şi începe din nou cursa pentru Gheata de Aur. Ştefan Radu nu a prins finalul de meci pe teren. A fost înlocuit cu Parolo în minutul 89.

Lazio s-a impus cu 2-0, dar este în faţa unui program de foc. Se va duela, în următoarele două etape, cu Atalanta şi Inter. Ambele confruntări vor fi pe Olimpico.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

17
0:46
Ce i-a putut spune Xavi lui Istvan Kovacs, la finalul meciului Barcelona – PSG 1-4. Arbitrul român, făcut praf
17
0:08
VIDEOFamalicao – Sporting Lisabona 0-1 a fost în AntenaPLAY. „Leii” au făcut un pas uriaş în lupta la titlu din Liga Portugal
23:55 PSG – Borussia Dortmund, prima semifinală din Champions League! Barcelona şi Atletico, OUT! Meci de „foc” pentru Istvan Kovacs 23:50 VIDEOSouthampton – Preston 3-0 a fost în AntenaPLAY. „Sfinţii” încă speră la promovarea directă în Premier League 23:35 Xavi, eliminat şi el de Istvan Kovacs, în Barcelona – PSG! Antrenorul catalanilor şi-a ieşit din minţi 23:15 Istvan Kovacs, decizie controversată în Barcelona – PSG! Românul, pus „la zid” de spanioli, după ce l-a eliminat pe Araujo 23:05 Istvan Kovacs nu l-a iertat pe Kylian Mbappe, după golul marcat de PSG! Decizia arbitrului român l-a şocat pe starul parizienilor 22:48 Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova! Lovitură dată de Mihai Rotaru 22:39 Boris Becker cere timp pentru Simona Halep, după revenirea în circuitul WTA! Ce şanse îi dă pentru a câştiga un Grand Slam 21:28 Ce salariu îi pregăteşte Dan Şucu lui Marius Şumudică, la Rapid! „Şumi”, în pole-position să-i ia locul lui Cristiano Bergodi Vezi toate știrile
Ştefan Radu, în centrul unui scandal în Italia
Serie A • 7 apr., 15:00
Ştefan Radu, în centrul unui scandal în Italia! S-a afişat cu simboluri naziste la derby-ul AS Roma – Lazio 1-0
Echipa naţională • 23 mart., 1:04
Răzvan Marin ştie cum va fi convins Edi Iordănescu să semneze un nou contract cu naţionala: „Cu siguranţă va rămâne cu noi”
Şeful Fiorentinei a suferit un infarct şi a fost transportat cu elicopterul la spital!
Serie A • 17 mart., 20:11
Şeful Fiorentinei a suferit un infarct şi a fost transportat cu elicopterul la spital! Meciul Atalanta – Fiorentina a fost amânat
OFICIAL | Maurizio Sarri a plecat de la Lazio
Fotbal extern • 13 mart., 12:27
OFICIAL | Maurizio Sarri a plecat de la Lazio! Rezultatele slabe i-au decis soarta italianului
Bayern - Lazio 3-0 și Real Sociedad - PSG 1-2.
Liga Campionilor • 5 mart., 23:56
Bayern – Lazio 3-0 și Real Sociedad – PSG 1-2. Kane și Mbappe au făcut spectacol și s-au calificat în sferturile Ligii