Închide meniul

Adrian Mutu, felicitat de o fostă vedetă de la Manchester United! "Următorul pas ar fi să devină selecţionerul echipei de seniori"

Antena Sport Publicat: 22 noiembrie 2020, 14:35

Comentarii
Adrian Mutu, felicitat de o fostă vedetă de la Manchester United! "Următorul pas ar fi să devină selecţionerul echipei de seniori"

Adrian Mutu a fost felicitat de fostul atacant al lui Manchester United, Dimitar Berbatov

Berbatov a spus că se bucură să îl vadă pe Mutu că se descurcă bine şi ca antrenor, după ce a devenit golgheterul României din toate timpurile, alături de Gheorghe Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dimitar Berbatov: "Următorul pas pentru Mutu ar fi să devină managerul echipei de seniori a României"

"Nu îl cunosc personal, dar este minunat să-l văd surprinzând mulți oameni ca antrenor. Pun pariu că puțini oameni se așteptau să devină tehnician, chiar dacă a fost un jucător grozav, mai ales la Fiorentina

Următorul pas pentru Mutu ar fi să devină managerul echipei de seniori a României în cele din urmă. Gestionarea jucătorilor sub 21 de ani este o modalitate bună pentru un tânăr antrenor de a-și începe cariera. Mulți foști jucători, ca mine, așteaptă ca cineva să le dea o șansă. Este minunat să-l văd pe Mutu profitând de ocazia care i-a fost dată", a spus Dimitar Berbatov, potrivit ProSport.

Dimitar Berbatov: "Keşeru e pe jumătate bulgar"

Bulgarul Berbatov este impresionat şi de un fotbalist român care joacă în prima ligă a ţăriile sale.

"El are o mare prezență în fotbalul nostru de mulți ani, marcând goluri sezon după sezon. La 33 de ani, continuă să fie puternic și, pentru mine, nu doar cantitatea, ci și calitatea golurilor sale îl fac să fie special.

Reclamă
Reclamă

A dat câteva goluri foarte importante de-a lungul anilor și a fost omul-cheie pentru Ludogrets în seria lor de nouă titluri în nouă ani”, a mai spus Berbatov.

Berbatov l-a detronat pe Stoicikov

În vârstă de 39 de ani, Dimitar Berbatov a evoluat în cariera sa la echipe precum Bayer Leverkusen, Tottenham, Manchester United şi AS Monaco. El şi-a încheiat cariera în 2018, în India, la Kerala Blasters.

Atacantul bulgar a reuşit să-l detroneze în ţara sa pe fostul Balon de Aur al Europei, Hristo Stoicikov. Berbatov a stabilit un record, a câştigat de şapte ori titlul de cel mai valoros fotbalist bulgar al anului.  

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:28
Transfer de top pentru Cristi Chivu la Inter. Starul din Bundesliga e dorit de italieni
10:14
“Care e situaţia lui Louis Munteanu?” Răspunsul tranşant dat de Dan Petrescu despre viitorul atacantului de la CFR Cluj
9:42
VIDEOAngel Di Maria, revenire emoționantă la Rosario! A marcat și a părăsit terenul în lacrimi, accidentat
9:29
Gigi Becali, avertisment pentru Darius Olaru după debutul FCSB-ului în noul sezon de Liga 1: “Trebuie să demonstrezi”
9:19
Alexandru Stoian, după ce a fost eroul FCSB-ului în meciul cu Hermannstadt: “Omul potrivit la momentul potrivit”
9:10
Ousmane Dembele, înainte de finala Mondialului Cluburilor: “Vrem să scriem istorie”. Imagini virale cu Cole Palmer
1 EXCLUSIVLouis Munteanu a acceptat oferta! Detalii despre transferul uriaş al atacantului de la CFR Cluj 2 FotoSimona Halep a fost prezentă la finala Wimbledon 2025! Numele mari alături de care s-a aflat în Loja Regală 3 Gigi Becali a intrat în direct şi a pus la zid un jucător după FCSB – Hermannstadt: “Să vezi cum stă pe bancă” 4 UTA – Universitatea Craiova 3-3! Elevii lui Adi Mihalcea, „remontada” de senzație! Dramatism total pe final 5 EXCLUSIVEchipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu Hermannstadt! Pe cine mizează campioana la debutul în noul sezon 6 LPF a publicat lotul FCSB-ului pentru noul sezon de Liga 1! 4 jucători sunt OUT
Citește și