Închide meniul

Anunţul lui Ianis Hagi, înaintea partidei cruciale cu Danemarca: "Mă interesează foarte mult asta"

Antena Sport Publicat: 11 noiembrie 2020, 10:58

Comentarii
Anunţul lui Ianis Hagi, înaintea partidei cruciale cu Danemarca: "Mă interesează foarte mult asta"

Ianis Hagi

Acum 2 ani, Ianis Hagi a marcat golul care a calificat naţionala de tineret la Campionatul European din 2019, acolo unde "tricolorii mici" au ajuns până în semifinale. Înaintea partidei cu Danemarca U21, Ianis a anunţat că nu este interesat neapărat să dea gol. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Mă interesează foarte mult colectiv să jucăm foarte bine, toţi care intră pe teren să dea maximum şi să prindă o zi foarte bună şi împreună să ne calificăm la Campionatul European. Cred că puţin contează cine marchează în meciul cu Danemarca, atât timp cât la sfârşitul meciului noi suntem calificaţi la Euro", a spus Ianis Hagi pentru FRF TV.

Ianis Hagi: "Danezii vin să se pregătească pentru Campionatul European"

Ianis Hagi e de părere că, pentru danezi, care sunt deja calificaţi, această partidă va fi una de pregătire. 

"Vin aici să pregătească Campionatul European şi până la urmă, e un meci de fotbal şi trebuie să-l câştigi şi cu siguranţă va fi greu, pentru că ştim nivelul de aici şi nu sunt meciuri uşoare, indiferent de adversar. Motivaţia de a merge la Campionatul European, ei deja sunt acolo, noi avem motivaţia să ne calificăm. Este meci decisiv şi avem nevoie de cele 3 puncte. Acum jucăm acasă şi e rândul nostru să câştigăm", a mai spus Ianis Hagi. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:17
Gigi Becali a confirmat că un jucător important al FCSB-ului ratează meciul cu Argeş! Când se rezolvă situaţia
17:10
EXCLUSIVCe transferuri vrea Daniel Oprița la Steaua și care sunt „armele” echipei în lupta pentru play-off
17:09
Manchester City a dat lovitura! Acord total pentru fotbalistul de 55 de milioane de euro
17:08
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 16 ianuarie
17:01
Sporting – Casa Pia LIVE VIDEO (AntenaPLAY, 22:15). Campioana en-titre se poate apropia de liderul FC Porto
16:53
„Vor fi probleme”. Darius Olaru, mesaj categoric înainte de FC Argeș – FCSB. De ce se teme căpitanul campioanei
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fostul jucător de la Real Madrid va fi coleg cu Messi 2 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 3 EXCLUSIVEdi Iordănescu și-a găsit echipă! Fostul selecționer a bătut palma cu o fostă campioană! Singurul impediment 4 Gigi Becali a găsit înlocuitor pentru Bîrligea: “Jucătorul ăla pe care-l așteptăm de ani și ani” 5 Răsturnare de situaţie în cazul lui Ciprian Deac. Ce se întâmplă cu el, decizia oficială luată de CFR Cluj 6 Gigi Becali a răbufnit când l-a auzit pe Andrei Nicolescu: “Să spui asemenea minciuni? Mi-am schimbat părerea”
Citește și