Irlanda de Nord va avea un alt selecționer la meciul cu România. Michael O’Neill pleacă de la conducerea naționalei

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 aprilie 2020, 15:21

Comentarii
Irlanda de Nord va avea un alt selecționer la meciul cu România. Michael ONeill pleacă de la conducerea naționalei

Michael O'Neill a părăsit naționala Irlandei de Nord

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

O'Neill o pregătea, din luna noiembrie, și pe Stoke. Acesta a fost și motivul pentru care a decis să plece de la conducerea "verzilor".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Michael O'Neill nu va mai antrena naționala Irlandei de Nord

În momentul în care a acceptat oferta grupării din Championship, O'Neill a anunțat că va mai sta pe banca Irlandei de Nord doar până la finalul campaniei de calificare la Campionatul European. Trebuia să dea piept cu Bosnia și Herțegovina, în semifinalele barajului, dar amânarea confruntării i-a dat planurile peste cap.

"Consider că este momentul potrivit să fac un pas în spate. A fost important să plec de la echipă într-un moment prielnic, în care să fie în cea mai bună formă și să aibă șanse mari pentru calificarea la EURO 2021.

În acest fel, îi voi acorda viitorului selecționer mai mult timp la dispoziție pentru a construi un nou proiect, având la bază succesul din mandatul meu de opt ani", a declarat Michael O'Neill.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:44

Fundaş din Franţa pentru FCSB. Transferul a fost deja anunţat: “Nu va pleca gratis”

11:27

Transfer BLOG | Cele mai importante mutări ale verii. Florentino Perez pregătește o dublă-lovitură

11:05

Lovitură de proporții pentru Portugalia! Poate rata toate meciurile din faza grupelor, după ce și-a bruscat adversarul

10:38

Valentin Țicu, dezvăluiri despre despărțirea neașteptată de Dinamo! Ce oferte are pe masă fotbalistul

10:30

Dinamo a anunţat oficial transferul: “Mult succes”

9:50

Nuno Campos, primul transfer de la sosirea la Dinamo? Cine este francezul dorit și ce sumă oferă „câinii”

1 Lovitură uriașă pentru Craiova! Anunțul făcut de impresarul lui Al-Hamlawi: „Să fie clar!” 2 Florentino Perez, victorie categorică la alegerile pentru președinția lui Real Madrid: „Este o zi fericită!” Mesajul lui Mourinho 3 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 4 Gigi Becali a primit o ofertă de 7 milioane de euro pentru un star de la FCSB. Anunţul patronului 5 Laurenţiu Reghecampf şi-a dat acordul. Clubul cu care semnează 6 Gigi Becali a dat cea mai tare lovitură la FCSB! “Semnează pe 2 ani”
Citește și