Foto

Macedonia de Nord – România | Tricolorii, aşteptaţi cu mitraliere la Skopje! Imagini de la hotel

Antena Sport Publicat: 7 septembrie 2021, 11:35 / Actualizat: 7 septembrie 2021, 14:37

Comentarii
Macedonia de Nord – România | Tricolorii, aşteptaţi cu mitraliere la Skopje! Imagini de la hotel

Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Tricolorii au ajuns la hotel după doar o oră de zbor şi au fost păziţi de oamenii legii la intrare. Totul pentru ca jucătorii noştri să se simtă în perfectă siguranţă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Macedonia de Nord – România | Alin Toşca, strigăt de luptă

România a învins Islanda şi Liechtenstein, iar tricolorii vor să obţină trei puncte şi în meciul cu Macedonia de Nord. Alin Toşca este mai motivat ca niciodată.

În partida tur, elevii lui Mirel Rădoi au învins cu 3-2. Tricolorii vor din nou un succes pentru a spera la Campionatul Mondial din 2022. Alin Toşca, marcator în România – Liechtenstein 2-0, a vorbit despre partida de miercuri seară.

“Nu am visat neapărat să dau gol. Sincer, pentru mine nu este obiectivul principal acela de a marca gol. Dar dacă s-a întâmplat să și marchez a fost un bonus. Am simțit-o ca o descătușare. Cu toții știam cât era de important să marcăm cât mai repede. În fotbal este posibil orice, doar că în meciul cu Liechtenstein noi am pregătit aceste lucruri. Știam că acolo putem face superioritate și sunt mai multe spații. Eu s-au închis foarte bine în centru și nu aveam pe unde să trecem.

Reclamă
Reclamă

În acest moment, avem un entuziasm cu toții, cred eu benefic, pentru meciul cu Macedonia. Avem nevoie de această energie pozitivă. Singurul lucru de care trebuie să ținem cont este să fim foarte echilibrați și să ținem cont de indicațiile antrenorului, fiindcă doar așa putem învinge. Eu, personal, mă gândesc doar la victorie și doar așa ar trebui să intrăm toți din primul minut. Trebuie doar să dăm totul și să avem o atitudine foarte bună”, a declarat Alin Toşca pentru FRF TV.

România – Liechtenstein | Alin Toşca a marcat primul gol pentru echipa naţională

România a avut un start fantastic în partida cu Liechtenstein. Elevii lui Mirel Rădoi au luat în serios avertismentul selecţionerului şi au pus „tunurile” pe cei de la Liechstentein.

Alin Toşca a deschis scorul în minutul 11 cu un şut superb de la marginea careului. Acesta a fost primul gol reuşit de fundaşul de 29 de ani în tricoul naţionalei.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:54

David Beckham primește stea pe Walk of Fame din Hollywood! Tom Cruise, prezent la ceremonie

13:52

Bojana Popovic poate scrie cu CSM București: “Nu e niciun miracol”. Ce a promis înainte de Final 4

13:40

Gigi Becali i-a stabilit preţul lui Ştefan Târnovanu şi e gata să intre la negocieri cu Panathinaikos: “Îl pot lua”

13:30

„Nu e lipsă de respect, mi-aș dori ca Barcelona să dispară” Declarația halucinantă dată de cel care vrea să-i ia Realul lui Perez

13:26

“A jucat toată viaţa în Liga a 2-a”. Mihai Stoica a făcut praf un “tricolor”: “Nu are nicio perspectivă”

13:13

Cât trebuie să plătească Gigi Becali pentru jucătorul român dorit la FCSB: “Atât vreau”

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară 5 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 6 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi
Citește și