Motive de nemulțumire în vestiarul României U21. Adrian Mutu, mustrat de Darius Olaru. "Am jucat prea defensiv!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 octombrie 2020, 6:28

Comentarii
Motive de nemulțumire în vestiarul României U21. Adrian Mutu, mustrat de Darius Olaru. "Am jucat prea defensiv!"

Darius Olaru a răbufnit după eșecul cu Ucraina U21

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gazdele au înscris golul victoriei cu 10 minute înainte de final. La flash-interviuri, Darius Olaru s-a declarat nemulțumit de tactica aleasă de selecționer. Mijlocașul de la FCSB și-ar fi dorit o formulă mult mai ofensivă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darius Olaru, reacție surprinzătoare după eșecul cu Ucraina U21

"Au jucat puţin mai bine, dar nu cred că meritam să pierdem. Am jucat prea defensiv şi cred că trebuia să mizăm mai mult pe contraatac. Şansele rămân intacte şi mai avem de câştigat şase puncte. 

Ucrainienii cred că pregătesc campania viitoare, nu ştiu dacă mai au şanse. Dar şi le-au jucat până la capăt. Pe un teren mai bun, cred că ar fi fost altfel meciul", a declarat Darius Olaru pentru FRF TV.

Selecționata României U21 este pe locul secund în grupa 8 de calificare. Liderul Danemarca U21 s-a distanțat la 6 puncte, cu două etape rămase de disputat. Numai echipa de pe prima poziție este sigură de calificarea la Europeanul din Ungaria și Slovenia. La turneul final mai ajung cinci echipe aflate pe locul secund în cele 9 grupe.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:01

Vinicius i-a lăsat “mască” pe spanioli! Gestul său după ce Barcelona a cucerit titlul: “Fără cuvinte”

8:43

Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă”

8:36

VIDEOPrimul lucru pe care Luis Enrique a vrut să îl afle după victoria lui PSG a fost rezultatul din El Clasico! Cum a reacţionat

8:22

„Eu nu aș fi făcut asta niciodată!” Sumudică, vești proaste pentru Rădoi după 3 înfrângeri la Gaziantep

0:28

A scris istorie după El Clasico! Primul jucător din istorie cu titlu în Spania, Anglia, Italia, Germania și Portugalia

0:21

„Surpriză”. Spaniolii, surprinși de ce s-a întâmplat pe teren, după ce Barcelona a câștigat titlul în La Liga

1 Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie” 2 „Nu se poate! Este atât de greșit!” Legenda lui United, șocată de golul anulat care o duce pe Arsenal aproape de titlu 3 Ce mesaj a putut să transmită Kylian Mbappe, în timpul El Clasico. Barcelona o conducea deja cu 2-0 pe Real Madrid 4 Când se joacă FCSB – Botoșani, semifinala barajului de calificare în Conference League. Partida, pe terenul campioanei 5 „Renunță la 50.000 de euro”. Singura condiție pusă de Daniel Pancu pentru a semna cu Rapid. Detalii de la negocieri 6 Pentru prima dată în istorie: Barcelona a câștigat titlul și a stabilit o bornă umilitoare pentru Real Madrid
Citește și