Rădoi a informat deja Federaţia că va pleca de pe banca echipei naţionale după Mondialul din 2022, atunci când îi va expira contractul, pentru a prelua o echipă de club.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Mirel Rădoi: "Am anunţat conducerea FRF"
"După expirarea actualului contract, vreau să preiau o echipă de club. Am anunțat conducerea FRF că ultima prezență va fi la Campionatul Mondial din 2022.
Ei trebuie să înceapă cu ceva timp înainte deja să caute și să gândească ce urmează pentru națională din acel moment", a declarat Mirel Rădoi pentru GSP.
Programul naţionalei României în 2020
- 4 septembrie: Romania – Irlanda de Nord (Liga Naţiunilor)
- 7 septembrie: Austria – Romania (Liga Naţiunilor)
- 8 octombrie: Islanda – Romania (baraj Campionatul European)
- 11 octombrie: Norvegia – Romania (Liga Naţiunilor)
- 14 octombrie: Romania – Austria (Liga Naţiunilor)
- 12 noiembrie: Bulgaria/Ungaria – România/Islanda (baraj Campionatul European)
- 15 noiembrie: Romania – Norvegia (Liga Naţiunilor)
- 18 noiembrie: Irlanda de Nord – Romania (Liga Naţiunilor)
Reclamă
Recomandări
- Mirel Rădoi nu a debutat încă pe banca naţionalei
- România - Irlanda de Nord va fi primul meci oficial pentru noul selecţioner
- Antrenorul de 39 de ani vrea să preia o echipă de club
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
Citește și:
- Biletele pentru primul meci al lui Gică Hagi pe banca României vor fi puse în vânzare pe 2 mai. Anunţul FRF
- Gică Hagi e al doilea cel mai bogat selecționer de pe planetă! Singurul antrenor care îi întrece averea “Regelui”
- Cosmin Contra nu a uitat că Gică Hagi a fost “critic” cu el. Ce spune despre viitorul lui la naţională: “Vom vedea”
- Geniul Gică Hagi! Dezvăluirea făcută de Ion Țiriac despre noul selecționer al României: “Vorbea singur”
- “Mulțumesc, România!” Mesajul “Regelui” Gică Hagi la 25 de ani de la retragerea din fotbal

































