Închide meniul

România, "umilită" de Ungaria! Maghiarii, la masa bogaţior, în prima urnă a Ligii Naţiunilor. Proiectul câştigător

Antena Sport Publicat: 20 noiembrie 2020, 10:39

Comentarii
România, "umilită" de Ungaria! Maghiarii, la masa bogaţior, în prima urnă a Ligii Naţiunilor. Proiectul câştigător

Victor Orban, capul proiectului care a adus Ungaria la masa bogaţilor din fotbal

În urma traseului din ultima perioadă, Ungaria se va afla în prima urnă pentru următoarea ediţie a Ligii Naţiunilor, acolo unde a promovat alături de Austria, Cehia şi Ţara Galilor, după cum anunţă uefa.com

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ungaria, la masa bogaţilor. România, în urna a doua

Vecinii noştri vor sta la masa bogaţilor, alături de Italia, Belgia, Franţa, Spania, Olanda, Anglia sau Danemarca. Asta după un proiect susţinut în ultimii ani de Viktor Orban. Noi, pe de altă parte, am rămas în urna a doua. 

Mai mult, România nu mai are nicio echipă în Liga Campionilor, în timp ce Ferencvaros joacă în această ediţie alături de Barcelona, Juventus şi Dinamo Kiev. 

Investiţie majoră a guvernului maghiar şi în alte ţări

FCSB a eliminat Backa Topola, în turul 2 preliminar al Europa League. Guvernul Orban a investit în echipa din oraşul care este populat în proporţie de 70% cu maghiari. Aproape două milioane de euro au ajuns în bugetul echipei de la Victor Orban. 

Nu este prima echipă aflată într-o zonă europeană unde se afla maghiari în care Orban investeşte. Pe listă se mai află şi Sepsi Sfântu Gheorghe şi Csikszereda.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:16
Ofri Arad, prezentat oficial la FCSB. Al doilea transfer al iernii pentru campioană
11:13
Schimbări la Rapid, după transferul lui Olimpiu Moruţan. Adrian Ilie s-a convins: “Vom vedea alt sistem”
11:03
Germania, Spania, Suedia şi Croaţia, calificate în grupele principale de la Campionatul European
10:26
Suma uriaşă câştigată de Sorana Cîrstea, după calificarea spectaculoasă în turul doi la Australian Open
10:21
Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la Australian Open 2026! Revenire de senzaţie a româncei cu Eva Lys
9:56
CFR Cluj transferă din prima ligă a Belgiei! Mijlocaşul cu care echipa din Gruia a bătut palma
1 Jucătorul revine la FCSB. Mutarea a fost anunţată oficial: “Îi urăm mult succes” 2 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 3 Un club din Premier League forţează transferul definitiv al lui Radu Drăgușin 4 VIDEONu a rezistat! Selecţionerul Marocului l-a certat pe Diaz după ce şi-a bătut joc de penalty-ul din prelungiri! 5 Zeljko Kopic, în doliu! Tragedia a fost anunţată de antrenor: “Odihnește-te în pace” 6 Salariul uriaş pe care Olimpiu Moruţan îl va avea în Liga 1
Citește și