Emil Boc, fanul numărul unu al lui Dan Petrescu. Propunerea primarului Clujului după ce a fost reales

Antena Sport Publicat: 2 octombrie 2020, 15:01

Comentarii
Emil Boc, fanul numărul unu al lui Dan Petrescu. Propunerea primarului Clujului după ce a fost reales

Emil Boc vrea să îl recompenseze pe Dan Petrescu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Edilul a propus ca fostul internaţional să devină cetăţean de onoare al municipiului Cluj-Napoca. Hotărârea va fi luată în următoarea şedinţă a Consiliului Local.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Emil Boc, laude la adresa lui Dan Petrescu

"Omul acesta are de 3 ani de zile, de când e aici, numai succese. Eu cred că e un om care a făcut extraordinar de mult pentru acest oraş. Ne-a preţuit oraşul în plan european şi naţional. E un om extrem, extrem de dedicat sportului. E un profesionist desăvârşit şi un om care s-a îndrăgostit de Cluj. 

A venit aici şi nu a plecat, chiar dacă ar fi avut oferte mult mai bune, la valoarea lui, în altă parte, dar a stat aici ca să ducă Clujul unde este acum", a declarat Emil Boc, citat de Monitorul Cluj.

Cu Dan Petrescu pe bancă, CFR Cluj a câştigat ultimele trei titluri din Liga 1 şi a ajuns în 16-imile Europa League. Ardelenii tocmai s-au calificat din nou în grupele competiţiei continentale şi şi-au aflat adversarii. Au fost repartizaţi în grupa A, alături de AS Roma, Young Boys şi CSKA Sofia.

"AS Roma e o echipă bună, dar aş fi preferat să merg la Londra, nu am mai fost de mult. Mi-era dor de Londra şi preferam Arsenal sau Tottenham. Dacă aş spune că e o grupă foarte grea sau imposibilă, nu e corect", a reacţionat tehnicianul campioanei României. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:20

Patru plecări anunțate de Dinamo, într-o singură zi. Jucătorii la care a renunțat noul antrenor

19:07

LIVE TEXTGyor – Metz se joacă ACUM, în finala Champions League. CSM București a câștigat bronzul

18:51

VIDEO„E incredibil”. Kimi Antonelli a scris istorie, după ce a câștigat cursa de la Monaco. Bornele impresionante stabilite

18:48

„De aia eram supărată!” Crina Pintea, schimbată total după ce CSM București a cucerit bronzul la Budapesta

18:45

LIVE SCOREFlavio Cobolli – Alexander Zverev e ACUM. Luptă uriaşă în marea finală de la Roland Garros

18:25

VIDEOKimi Antonelli a câștigat Marele Premiu de la Monaco. Cursă „nebună”, cu Leclerc, Verstappen și Norris OUT

1 OFICIAL | Nuno Campos, înlocuitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo. Anunţul clubului 2 Starul Universităţii Craiova, pe lista echipei care a făcut spectacol în Champions League! 3 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 4 Ce se mai ştie de Leni Celnicu, prima soție de care Gică Hagi a divorţat pentru că îi punea miere în cafea. Cum arată acum 5 Nuno Campos trece direct la treabă! Primul lucru pe care îl face noul antrenor de la Dinamo. Kopic, și el implicat 6 S-au risipit emoțiile! Marca anunță clar: cine va fi președintele lui Real Madrid, după alegerile de astăzi
Citește și