”Eram foarte agresiv! E prima oară când am fost așa”. Pierre Webo despre evenimentul cu Sebastian Colțescu și reacția jucătorilor

Gal Dorin Publicat: 12 decembrie 2020, 14:41

Comentarii
”Eram foarte agresiv! E prima oară când am fost așa”. Pierre Webo despre evenimentul cu Sebastian Colțescu și reacția jucătorilor

Pierre Webo a povestit versiunea sa a evenimentelor de la meciul dintre PSG și Bașakșehir

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Webo a povestit din nou cele întâmplate într-un interviu acordat englezilor de la Daily Mail și a revăzut filmarea cu reacția sa imediat după ce Colțescu a folosit acel cuvânt nefast.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Puteți să auziți în vocea mea că sunt mult mai calm acum. Când îmi urmăresc fața, uitându-mă la video, ceea ce am făcut, cât de agresiv am fost, wow!

Nici măcar eu nu aș vrea să fiu împotriva mea, deoarece eram foarte agresiv. Este prima dată când mi-am văzut fața așa. Eu nu-mi aduc aminte ca situația să fi fost așa”, a declarat Webo.

Piere Webo: ”A fost greu să aud asta de la un arbitru”

În plus, secundul turcilor insistă că a fost cu atât mai șocant să audă aceste cuvinte de la un arbitru la un nivel atât de înalt precum Champions League, mai ales că s-ar fi putut folosi altfel cuvinte.

”De unde stăteam, eram foarte ușor să spui ”al treilea tip, dă-l afară”, a spus el, oferind un exemplu de cum ar fi putut decurge conversația dintre Colțescu și centralul Hațegan.

Reclamă
Reclamă

”Cine? Tipul ăla, dă-l afară! Arată-mi, vino. Tu!”, au fost alte cuvinte prin care Pierre Webo a încercat să ofere moduri în care Sebastian Colțescu s-ar fi putut exprima.

”A fost foarte dificil să aud asta de la un arbitru. Un șoc. De la o persoană care se presupune că trebuie să controleze aceste situații. La un meci de Champions League, la un nivel înalt. 

Trebuie să avem grijă ce spunem pe teren. Așa cum vorbit acum, trebuie să am grijă ce spune. Imaginați-vă dacă aș fi arbitru”, a declarat Webo.

Reclamă

Neymar și PSG l-au susținut pe Pierre Webo în tunel

Antrenorul secund al lui Bașakșehir a explicat cum s-au petrecut evenimentele în tunel, după ce a părăsit terenul.

”Când am intrat nu știam ce se petrecea pe teren. Rafael a intrat și a spus că nu vor mai juca. I-am întrebat ”Ce? Nu mai jucați?”.

După treizeci de secunde, toată echipa a venit. M-au întrebat cum mă simt, dar nu știam. Eram prea agitat. Nu am vrut să răspund în acel moment”, a fost explicația lui Pierre Webo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:17

Situație dramatică în Liga 1: clubul are mari probleme financiare și caută să-și vândă vedetele

14:50

Verdict dur pentru FCSB înainte de barajul cu Dinamo: “Vai de capul meu. Nu are echipă”

14:45

Darren Cahill a făcut anunțul care “le dă fiori” rivalilor lui Jannik Sinner: “Nu îi e teamă să facă asta”

14:34

VideoJurnal Antena Sport | Are profesor bun

14:14

Au apărut imaginile! Momentul în care patronul din Premier League a început bătaie în tribune. Video

14:07

“Cutremur” la FCSB. Marius Baciu, gata să plece dacă pierde barajul cu Dinamo

1 Răzvan Lucescu își negociază plecarea de la PAOK. Cu ce club din Turcia a bătut palma 2 Dezastru pentru o echipă din Liga 1: e aproape de faliment: „Ar fi o minune să joace și la anul” 3 Patronul din Liga 1 și-a dat antrenorul afară și i-a plătit 800.000 de euro! 4 Andrei Nicolescu a anunțat două transferuri la Dinamo 5 Pierdere mare pentru FCSB: e OUT cu Dinamo! Gigi Becali: “Echipa se știe în mare” 6 OUT de la barajul cu Dinamo! Jucătorul de la FCSB a plecat din România şi nu va fi în lot pentru derby
Citește și