”E o veste tristă pentru tot fotbalul mondial pentru că a murit un idol pentru majoritatea fotbaliștilor și o dată cu el parcă și acea fanteize a fotbalului. Cu pasiunea și talentul lui a scris istoria fotbalului. Cred că pentru toți argentinienii este cea mai tristă zi, și pentru noi, cei care l-am văzut jucând la televizor, este foarte trist.
Speram ca această zi să nu vină niciodată. El nu a plecat, el rămâne printre noi și rămâne etern. Va fi deaspra noastră la fiecare meci. A fost cel mai bun fotbalist din toate timpurile. A fost și idolul meu, dar și al tutror fotbaliștilor. A fost cel mai bun fotbalist al planetei”, a declarat Adrian Mutu pentru AS.ro.
Diego Maradona a decedat la 60 de ani
Diego Maradona s-a stins din viață la 60 de ani, pe 25 noiembrie 2020, în urma unui stop cardiac. Asistenta care avea grijă de el a fost cea care l-a găsit leșinat pe ”El Pibe D'oro” și a sunat imediat la spital. Cele 9 amblunațe sosite la fața locului nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.
Sicriul în care se află trupul neînsufleţit al lui Diego Armando Maradona a fost deja depus la Palatul prezidenţial din Buenos Aires, Casa Rosada. Acolo va avea loc priveghiul, susţin cei de la ESPN.
- Diego Maradona a murit la 60 de ani
- Ce spune Adrian Mutu de Maradona
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Remarcatul lui Gigi Becali după ce FCSB a învins-o pe Farul: “E cel mai bun jucător român”
- Ce le-a spus Mirel Rădoi jucătorilor în vestiar, dezvăluirea lui Tănase: “Probabil așa i-a venit”
- “Frate, vezi că arde baraca!” Stoican şi-a avertizat jucătorii după eşecul cu FCSB
- Vlad Chiricheş, răspuns acid pentru Gigi Becali: „Poate să mă dea afară!”. Ce a spus de retragere
- Întrebat despre plecarea de la FCSB, Mirel Rădoi a făcut show: “Chiar dacă nu am Bacalaureat şi par mai prostuţ”


































