EXCLUSIV | "E penibil!" Harlem Gnohere, mesaj pentru CCA şi UEFA după scandalul de rasism. "Gata! Colţescu să nu mai arbitreze!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 decembrie 2020, 10:13

Comentarii
EXCLUSIV | "E penibil!" Harlem Gnohere, mesaj pentru CCA şi UEFA după scandalul de rasism. "Gata! Colţescu să nu mai arbitreze!"

Harlem Gnohere, atac la adresa lui Sebastian Colţescu

Fostul atacant de la FCSB şi Dinamo nu înţelege cum de s-a putut ajunge la asemenea incidente în competiţia stelelor. Totuşi, Gnohere a ţinut să îi ia partea "centralului" Ovidiu Haţegan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Harlem Gnohere: "E gata pentru Sebastian Colţescu!"

"E penibil, e foarte penibil. Nu e rasism, dar ca şi arbitru nu poţi să spui că un om e negru. Nu e corect! Sunt 100 de camere în Champions League, nu poţi să vorbeşti aşa. 

Pentru mine, nu Haţegan a făcut asta, este gestul celui de-al 4-lea arbitru. Consider că e gata pentru Colţescu. Să nu mai arbitreze în Champions League şi Europa League, gata!", a declarat Harlem Gnohere în exclusivitate pentru AS.ro.

"Bizonul" a amintit şi de perioada în care a fost arbitrat de Ovidiu Haţegan. În 2018, fanii lui Dinamo au avut scandări uluitoare la adresa lui, dar arbitrul a fost fără reacţie

"Când s-a jucat meciul Dinamo-FCSB i-am spui lui Haţegan: 'uite ce se strigă, acolo, în tribună!'…şi el mi-a zis: 'Nu, nu e nimic'. Asta e grav", a povestit Gnohere.

Reclamă
Reclamă

Ion Crăciunescu nu crede că Sebastian Colţescu este vinovat

"După părerea mea este o greşeală anormală, gravă, pe care a produs-o Octavian Şovre, nu Colţescu. Am ascultat astăzi înregistrarea din nou şi nu era vocea lui Colţescu. Era vocea lui Şovre. Este gravă pentru că el repetă de trei ori acest cuvânt.

Lucrul acesta va crea un adevărat tsunami asupra arbitrilor care au greşit. Eu am ascultat şi înregistrarea şi ştiu destul de bine şi vocea lui Colţescu şi cea a lui Şovre. Oricum este o persoană din brigadă, mai grav dacă este asistentul.

Atât timp cât s-a sesizat doamna Mărăcineanu, care este ministrul Sportului în Franţa, atât timp cât o ţară întreagă, Turcia, s-a sesizat…UEFA Champions League este o competiţia a fair-play-ului, n-am auzit niciun scandal de când este această competiţie, niciodată!", a declarat Ion Crăciunescu pentru observatornews.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42 16 apr.

Alvaro Arbeloa a făcut praf arbitrajul după Bayern – Real Madrid 4-3: „A distrus meciul”

0:27 16 apr.

S-au făcut calculele! Ce șanse au cele patru semifinaliste din Champions League să ajungă în marea finală

0:25 16 apr.

Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3!

0:05 16 apr.

Eliminare stupidă în Bayern – Real. Eduardo Camavinga și-a “îngropat” echipa cu două galbene în opt minute

23:57

Ştim tabloul complet al semifinalelor Ligii Campionilor! Când se vor disputa meciurile “de foc”

23:56

Arsenal și Bayern Munchen completează tabloul semifinalelor din Champions League! Dramatism la Munchen

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 4 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 5 Cornel Dinu, atac fără milă după ratarea prezenţei la Campionatul Mondial: “Limitat ca jucător şi ca antrenor” 6 Prima decizie luată de Costel Gâlcă, după tensiunile izbucnite în vestiarul Rapidului
Citește și