Închide meniul

EXCLUSIV | Marius Şumudică, bucurie de nedescris. "Am dansat pe muzică românească". A sărbătorit cu ayran şi a făcut show la conferinţa de presă

Antena Sport Publicat: 5 ianuarie 2021, 16:40

Comentarii
EXCLUSIV | Marius Şumudică, bucurie de nedescris. "Am dansat pe muzică românească". A sărbătorit cu ayran şi a făcut show la conferinţa de presă

Marius Șumudică, show la Gaziantep

Gaziantep este marea surpriză din campionatul Turciei. Marius Șumudică și Alexandru Maxim visează la titlu în Super Lig. Echipa celor doi români a pierdut un singur meci de campionat în acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Este un vis, e ceva de nedescris să fii pe primul loc. Ei nu au fost niciodată, nici în liga a 2-a. Ei practic au promovat la baraj acum doi ani. E o premieră, toată lumea e fericită în oraş. Fanii sunt inventivi. Au venit 500 de suporteri la hotel…am întârziat, s-au pus în faţa autocarului şi nu se mai dădeau la o parte", a declarat Marius Şumudică pentru AS.ro.

Marius Șumudică a dansat pe marginea terenului după victoria cu Ankaragucu. Acesta a dezvăluit că melodia respectivă era una dintre preferatele sale.

"Am dansat o melodie specific românească. Este o melodie pe care au descoperit-o ei, o piesă a lui Sorinel… una care îmi place mie, 'Stau ca vulturul pe stâncă'", a mai spus acesta.

Marius Șumudică, show la conferința de presă

Antrenorul român a sărbătorit și la conferința de presă de după meci. El a venit cu un ayran, detaliu care i-a încântat pe turci. 

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41 23 ian.
Inter – Pisa 6-2. ”Remontada” senzațională a echipei antrenate de Cristi Chivu! 6 puncte peste rivala Milan
23:10 23 ian.
Dan Șucu aduce un fotbalist brazilian la Rapid! Cine este jucătorul care evoluează pe același post cu Alex Dobre
23:10 23 ian.
Kennedy Boateng a recunoscut că a fost salvat de Raul Opruţ după gafa făcută: “Mă simt uşurat că a marcat”
22:46 23 ian.
Cum l-a numit Kopic pe Opruţ, după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc! Mesaj surprinzător pentru toţi românii
22:41 23 ian.
Dorinel Munteanu surprinde, după Hermannstadt – Dinamo 1-2: „Adversarul de azi nu ne-a pus probleme”
22:36 23 ian.
VIDEOEroul “câinilor”, Raul Opruţ, mesaj de pe teren pentru fanii alb-roşii după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc!
1 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Atacantul de 40 de milioane de euro merge în Ligue 1 3 Atacant de 2 milioane de euro la FCSB, după ruşinea de la Zagreb. Gigi Becali a făcut anunţul 4 S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime 5 “A făcut o greşeală capitală” Reacţia lui Ion Ţiriac după scandalul dintre Sorana Cîrstea şi Naomi Osaka! 6 Denis Alibec pleacă de la FCSB! Atacantul va fi antrenat de un român
Citește și