"O zi tristă. O zi tristă la nivel mondial. S-a stins unul dintre cei mai…un geniu…cei mai mari jucători, poate chiar cel mai mare jucător al lumii din toate timpurile. Un jucător care a jucat fotbal din placere.
Eu l-am cunoscut şi pe teren şi când eram mai mic şi când am fost mai mare. Din păcate, a venit şi o zi ca aceasta pe care nimeni nu şi-o doreşte. Nouă nu ne vine să credem că el nu mai există. Fotbalul e trist în momentul de faţă. E o zi tristă şi din păcate Dumnezeu să îl ierte şi să aibă grijă de el.
Reacţia lui Gică Hagi după ce Diego Maradona a murit
El o să rămână în inima noastră şi a tuturor, în inima tuturor de fapt, mai ales a celor din Argentina, a celor din Napoli şi a noastră, celorlalţi care l-am cunoscut, care am jucat cu el. Într-adevar, a fost un geniu. Cred eu că mulţi copii au jucat fotbal datorită lui.
În inimile noastre cu siguranţă va fi pentru totdeauna, pentru că a fost unic şi nu o să îl uite probabil nimeni niciodată.
Bineînţeles că eu când eram la începutul carierei şi am fost comparat cu el …vă daţi seama că eram şi mai fericit. Lumea m-a comparat cu el şi pentru mine a fost o onoare. El a fost un geniu", a spus Hagi, pentru Antena Sport.
Diego Maradona a murit la 60 de ani
Maradona a murit în urma unui stop cardiac, la 60 de ani. El se afla la locuinţa sa din Tigre, unde se recupera după o operaţie la cap.
Clarin notează că, deşi mai multe ambulanţe s-au deplasat la locuinţa fostului fotbalist din cartierul SanAndres, acesta nu a mai putut fi salvat.
Maradona a fost operat cu succes pe creier, la 3 noiembrie, pentru îndepărtarea unui hematom subdural, descoperit în urma unei investigaţii CT.
- Diego Maradona a decedat la 60 de ani
- Gică Hagi a reacţionat după anunţul făcut de argentinieni
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Gigi Becali, contrazis în direct de Mihai Pintilii, după FCSB – Oţelul 4-0: “Zi adevărul! Vă e ruşine să ziceţi”
- „Am vorbit cu patronul” Ce spune Târnovanu, revenit după 3 luni în poarta lui FCSB
- Mesajul lui Rădoi, după 4-0 împotriva lui Oțelul: „Acesta e primul lucru la care să ne gândim”
- Gigi Becali l-a avertizat pe Mirel Rădoi, după FCSB – Oţelul 4-0: “Chiar dacă mă cert cu el, nu îl las”. Ce jucător a criticat
- „Puteam câștiga cu 10-0” Gigi Becali pune frână la entuziasm și atrage atenția: „Asta n-a fost în regulă”
































