Fostul internațional s-ar fi înțeles cu Federația din Arabia Saudită și va ocupa postul de director tehnic, după cum anunță Telekom Sport.
Lupescu va fi director tehnic
Ionuț Lupescu a colaborat până acu cu UEFA, iar arabii vor să profite de experiența pe care o are, astfel că i-au propus un contract extrem de tentant, pe care fostul candidat la șefia FRF nu a putut să-l refuze.
Lupescu va fi astfel director tehnic în cadrul Federației din Arabia Saudită. Antrenorul echipei este Herve Renard. Acesta a câștigat în trecut Cupa Africii alături de naționala Coastei de Fildeș.
- Ce funcție va ocupa Lupescu
- 52 de ani are Lupescu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- A șasea cea mai slabă națională a lumii, prima victorie după 532 de zile. Un jucător de Liga a 5-a a decis meciul
- Senegal, ironie maximă înspre Maroc. Ce vor face “leii din Teranga” după ce au pierdut AFCON la masa verde
- De nicăieri: a revenit în circuit echipa națională care dispăruse fără urmă acum șase ani!
- Anunțul dimineții în Turcia: Galata se luptă cu Messi pentru transferul lui Salah
- Capul Verde poate deveni campioana mondială “neoficială”. Analiza inedită a jurnaliștilor de la Marca


































