Astfel, Fundația Barcelona va dona spitalelor nu mai puțin de 15.000 de echipamente de protecție. Ea a anunțat că se va ocupa și de distribuție.
Barcelona donează echipamente de protecție pentru medici
Clubul Barcelona reușit să achiziționeze echipament individual de protecție (PPE) din China. Primul transport a ajuns deja în Catalonia și va fi trimis către spitalele din zona care au cea mai mare nevoie. Oficialii liderului din La Liga au anunțat că vor continua să aprovizioneze medicii până când pandemia va fi învinsă.
O donație importantă a făcut și Lionel Messi. Căpitanul echipei a ajutat cu 1 milion de euro Spitalul Clinic din Barcelona și un centru medical din țara natală, Argentina. O sumă similară a fost oferită și de fostul antrenor al catalanilor, Pep Guardiola, cel care și-a pierdut mama din cauza virusului ucigaș.
Spania este țara europeană cu cele mai multe cazuri confirmate de Covid-19. 166.000 de oameni au fost infectați, iar 17.000 de persoane au decedat.
- Campionii Spaniei, sprijin pentru spitale
- Catalanii au donat 15.000 de echipamente de protecție
- Este doar un prim transport al Fundației Barcelona
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Au promovat în premieră și au fost felicitați de președintele țării: „Le urez mult succes”
- “Dacă vor să fie aici..”. Mirel Rădoi, ultimatum pentru jucătorii săi după două eșecuri în două meciuri
- Presa turcă nu l-a menajat pe Mirel Rădoi, după începutul catastrofal pe banca lui Gaziantep!
- Mirel Rădoi, a doua înfrângere în două meciuri pe banca lui Gaziantep! Golaveraj devastator: 0-5!
- Scandal incredibil în Olanda, unde Dennis Man a ieşit campion cu PSV! 133 de meciuri ar putea fi rejucate!

































