Cristiano Ronaldo e uriaş! Încă un record istoric pentru portughez, după dubla fantastică cu Lazio

Antena Sport Publicat: 21 iulie 2020, 5:32

Comentarii
Cristiano Ronaldo e uriaş! Încă un record istoric pentru portughez, după dubla fantastică cu Lazio

Cristiano Ronaldo e uriaş

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cristiano Ronaldo e uriaş. Starul portughez a reuşit o dublă cu Lazio şi a ajuns la 30 de goluri în acest sezon. A fost al 50-lea gol al portughezului la Juventus, care a mai bifat un record.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A devenit primul jucător din istorie care marchează cel puţin 50 de goluri în cele mai puternice 3 campionate din lume: Premier League, La Liga şi Serie A.

Juventus – Lazio 2-1. Pas uriaş spre titlu

Cristiano Ronaldo a marcat în minutele 51 (penalty) şi 54, în timp ce pentru Lazio a punctat Immobile, în minutul 83, din penalty. Ronaldo chiar a fost la un pas de hattrick, numai că transversala s-a opus. 

În clasament, Juventus are 80 de puncte, adică un avans de opt puncte faţă de Internazionale Milano, ocupanta poziţiei secunde. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:54

“Discut cu 2 echipe din Italia”. Adrian Mutu a făcut anunțul despre revenirea sa pe bancă

14:53

Adrian Porumboiu s-a dezvlănţuit după ce a auzit explicaţiile lui Kyros Vassaras: “Ne iau şmecherii ăştia de fraieri”

14:28

Nume surpriză pentru Real Madrid! Antrenorul de top care se află pe lista scurtă a lui Florentino Perez

14:04

Arsenal – Atletico Madrid (LIVE TEXT, 22:00). Prima finalistă din Champions League se decide la Londra

13:52

EXCLUSIV“Poză de Playboy!” Cristi Borcea a răbufnit când a văzut noua siglă a lui Dinamo: “O mare mizerie”

13:46

Au retrogradat iar și anunță obiectivul: promovarea! Echipa „yo-yo” a Europei: „Suntem fericiți o dată la doi ani!”

1 Prima decizie luată de Kyros Vassaras, după scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1 2 “Ce-aveţi, mă?” Dialog halucinant între arbitrii din camera VAR la faza golului oltenilor, marcat din offside! 3 Cristi Chivu a plecat din conferinţă, după ce a devenit campion cu Inter. Cum şi-a explicat gestul rar: “Aţi înţeles momentul” 4 Gigi Becali îl va da afară de la FCSB, dar jucătorul e la mare căutare: “Cu un CV ca al lui, multe echipe îl vor” 5 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 6 “Pot să plângă”. Steven Nsimba, mesaj plin de tupeu după golul din offside marcat în Craiova – Dinamo
Citește și