Dennis Man, remarcat de presa din Italia după debutul ca titular la Parma! A greșit o singură pasă și a fost făcut KO! Ce note a primit

Antena Sport Publicat: 5 martie 2021, 5:42

Meciuri tari în Europa

Profimediaimages

Fostul jucător de la FCSB a fost principalul pericol pentru poarta celor de la Inter și a fost făcut KO de Bastoni, în minutul 27. Man a rezistat doar până la pauză resimțind din plin duelul cu jucătorul milanezilor

Man a fost și printre remarcații jurnaliștilor de la Gazzetta dello Sport, care au apreciat evoluția românului în cele 45 de minute.

"Dennis Man și oamenii aflați pe banca Parmei au cerut un penalty în minutul 15, după un duel al românului cu Barella. Faza a fost verificată de VAR, s-a constatat că nu a fost niciun fault și jocul a continuat. Ambele formații au avut ocazii importante în finalul primei reprize, prin Man și Lukaku. Amândoi puteau înscrie cu câte o lovitură de cap, însă la vestiare s-a intrat cu scorul de 0-0.

D'Aversa a fost nevoit să-l schimbe pe Man la pauză, acesta fiind foarte afectat după ciocnirea cu Bastoni din prima repriză. În locul său i-a acordat încredere lui Mihăilă. Inter s-a impus în final și nu a făcut un pas greșit în cursa pentru titlu. Pentru Parma urmează un alt meci dificil, cu Fiorentina", notează cei de la Gazzetta dello Sport

Evoluția lui Dennis Man, apreciată de jurnaliștii italieni

Cei de la Tuttomercatoweb l-au notat pe Dennis Man cu 6, pentru prestația pe care romanul a avut-o atât cât a evoluat.

"Foarte intense primele 20 de minute ale românului la primul său meci ca titular în Serie A! A fost foarte imprevizibil și de multe ori a pus-o pe Inter în dificultate.

O cădere violenta și o lovitură la cap îl fac să își piardă din luciditate, obligând schimbarea la pauză", notează italienii de la Tuttomercatoweb.

Cifrele lui Dennis Man la primul meci ca titular pentru Parma

În cele 45 de minute, cât a evoluat, Man a avut 15 pase reușite, greșind una singură.

Nota: 6.8

• AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
  • Dennis Man, remarcat de Gazzetta dello Sport
  • Cifrele lui Dennis Man în primul meci ca titular pentru Parma

23:55 VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal 23:47 „E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1 23:40 Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00) 23:32 „Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj 23:30 Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări! 23:23 Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă” 23:07 Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1 22:59 Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi 22:46 Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac” 22:33 Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off Vezi toate știrile