Gazdele au rămas în inferioritate încă din startul meciului. Pavlish a primit cartonaş roşu, dar imediat Verbic a ratat un penalty pentru alb-albaştri.
Mircea Lucescu, neînvins pe banca lui Dinamo Kiev
Jucătorii lui "Il Luce" nu au avut emoţii şi au condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Andrievsky (36) şi Tsygankov (41). Verbic (59) s-a revanşat în repriza secundă şi a mărit proporţiile scorului. 4-0 s-a făcut abia după autogolul lui Matic (71).
"Mereu este dificil după ce joci în cupele europene. Am evoluat împotriva unei echipe super-motivate, iar eu le-am atras atenţia jucătorilor mei. Erau puţin relaxaţi şi mi-am dorit să nu avem probleme.
Am avut meciul sub control, eliminarea jucătorului advers a venit în favoarea noastră. Totuşi, este clar că fotbaliştii pe care îi antrenez erau cu gândul la partida cu Gent. Acesta este cea mai importantă dispută, pentru clubul nostru, din ultimii 4 sau cinci ani.
Eu am avut nevoie de trei zile pentru a mă recupera după meciul tur. Am fost puţin răcit după ce am stat în ploaie, dar medicul controlează situaţia. Mă simt mai bine şi este important ca şi jucătorii să nu se îmbolnăvească", a declarat Mircea Lucescu după meci, citat de sport.ua.
Dinamo Kiev a învins-o cu 2-1 pe Gent, în manşa tur a play-off-ului UEFA Champions League. Meciul decisiv pentru prezenţa în grupe se va disputa marţi, de la ora 22:00.
- Dinamo Kiev a obţinut o victorie categorică
- Declaraţiile oferite de Mircea Lucescu la conferinţa de presă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Colegul lui Ianis Hagi, Umit Akdag, e dorit de Galatasaray! Oferta pentru Alanyaspor
- Primul mesaj al lui Cristiano Ronaldo despre noul său club, care a explodat: e printre cele mai urmărite din țară
- Decizie radicală luată de internaționalul englez! S-a retras de la echipa națională cu câteva luni înainte de Mondial
- Scandal imens de pariuri în fotbalul din SUA! Doi jucători au fost suspendați PE VIAȚĂ
- Neymar, convocat de Ancelotti în lotul preliminar al Braziliei pentru ultimele meciuri înainte de Cupa Mondială

































