Kayserispor se află pe locul 17, ultimul care asigură menţinerea în prima ligă, cu 22 de puncte. Săpunaru a fost singurul român care a jucat la Kayserispor. Etapa viitoare echipa lui Dan Petrescu joacă pe teren propriu cu Antalyaspor, formaţie ce se află pe locul 10.
Dan Petrescu a semnat în această iarnă cu Kayserispor
Dan Petrescu a semnat în această iarnă cu Kayserispor. "Bursucul" are ca obiectiv salvarea echipei de la retrogradare. Dan Petrescu va încasa 500.000 de euro, dacă va reuşi evitarea retrogradării.
"Sunt foarte încântat pentru că e prima dată când lucrez la un club din Turcia. Aştept cu nerăbdare să muncesc pentru a menţine Kayserispor în prima liga", spunea Petrescu în momentul în care a fost prezentat.
- Kasimpasa - Kayserispor 0-1
- Săpunaru a fost titular la Kayserispor
- Mexic - Africa de Sud, meciul de deschidere de la Cupa Mondială, joi de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Marele Premiu al Barcelonei se vede exclusiv în Universul Antena în weekend-ul 12-14 iunie
- Cupa Mondială 2026, în Universul Antena | Programul complet de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Echipa cu care Zeljko Kopic ar urma să semneze după despărţirea de Dinamo!
- Primele transferuri pe care Cosmin Olăroiu vrea să le facă la fosta echipă a lui Mirel Rădoi!
- Mirel Rădoi nu pleacă de la Gaziantep! Ce decizie a luat tehnicianul român
- Grecii anunţă o lovitură uriaşă pentru Răzvan Lucescu! Patronul lui PAOK Salonic a găsit deja un antrenor

































