Ianis Hagi, războinic înainte de duelul cu Nicolae Stanciu, din Europa League! "Nu contează contra cui jucăm, mergem la victorie"

Antena Sport Publicat: 2 martie 2021, 9:54

Comentarii
Ianis Hagi, războinic înainte de duelul cu Nicolae Stanciu, din Europa League! "Nu contează contra cui jucăm, mergem la victorie"

Ianis Hagi, sezon spectaculos la Rangers

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"S-a văzut mentalitatea noastră şi în Europa League, nu contează contra cui jucăm, mergem la victorie. Staff-ul pregăteşte jocul, iar noi vor fi gata de meci. Toţi jucătorii de atac suntem diferiţi, iar acest lucru ne face să fim imprevizibili şi dorim să construim pe performanţele europene când echipa are nevoie de noi. Suntem diferiţi, dar ne înţelegem foarte bine cu antrenorul", a spus Ianis Hagi, într-o conferinţă de presă. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi: Într-un sezon, nu poţi câştiga mereu cu 3, 4, 5-0

În acest moment, Rangers este lider autoritar în Scoţia, cu 82 de puncte, la 15 puncte distanţă de rivala Celtic. De asemenea, formația lui Gerrard este calificată în optimile de finală Europa League, unde va da peste Slavia Praga, formația lui Nicoale Stanciu.

"Într-un sezon, nu poţi câştiga mereu cu 3, 4, 5-0. Vor fi mereu meciuri dificile, dar totul se rezumă la a câştiga cu 1-0 şi a-ţi face treaba. Cel mai important lucru e de fiecare dată să iei cele trei puncte. Există multă emoţie, dar trebuie să ne păstrăm aceeaşi mentalitate pe care am avut-o tot sezonul. Concentrarea noastră este acum pe meciul cu Livingston şi să ne facem treaba acolo. Cred că toate lumea ştie în ce poziţie ne aflăm, dar mentalitatea noastră de la începutul sezonului a fost să jucăm cât de bine putem şi să câştigăm fiecare meci", a mai spus Ianis. 

Ianis Hagi e cotat la 6 milioane de euro

Cotat la 6 milioane de euro pe site-urile de specialitate, tânărul mijlocaș a bifat în acest sezon 35 de apariții pentru Rangers, în toate competițiile, reușind să înscrie de 6 ori și să ofere 11 pase decisive.

"Când eşti fericit dai totul pe teren, iar eu mă bucur de fotbal cu cât ne apropiem de finalul sezonului. Partidele cu multă presiune reprezintă genul de fotbal pe care îl iubesc. Iar echipa a jucat foarte bine până acum", a încheiat Ianis Hagi.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:23

„Nu vor prinde play-off-ul”. Motivele pentru care Zeljko Kopic ar fi plecat, de fapt, de la Dinamo

18:04

El este alesul pe care Florentino Perez vrea să dea 150 de milioane de euro! Jose Mourinho l-a urmărit personal

17:50

LIVE VIDEOA doua sesiune de antrenamente din Marele Premiu de la Monaco e ACUM, live în AntenaPLAY

17:44

Cristi Chivu a numit marea surpriză de la Cupa Mondială: „Fiți atenți la ei”

17:42

„Toți ochii pe trofeu”. Crina Pintea vrea să scrie istorie cu CSM București, în Final Four-ul Champions League

17:26

„Iubirea trece prin stomac”. Dănuț Lupu i-a taxat pe șefii lui Dinamo, după plecarea lui Zeljko Kopic

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 3 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 PSG construiește echipa perfectă! Jucătorul de 100 de milioane dorit de Luis Enrique vrea transferul: „Sunt fan de mic!” 6 “Curățenie” la Rapid! Patru jucători au plecat din Giulești. Anunțul făcut de Victor Angelescu
Citește și