Închide meniul

Jucătorii Barcelonei, testați pentru coronavirus. Care a fost rezultatul

Antena Sport Publicat: 7 mai 2020, 14:09

Comentarii
Jucătorii Barcelonei, testați pentru coronavirus. Care a fost rezultatul

Jucătorii Barcelonei, testați pentru coronavirus. Care a fost rezultatul

În total au fost 18 fotbaliști de la prima echipă și alți șase de la echipele afiliate. Sportivii au primit rezultatele astăzi, după ce ieri au făcut testele. Ei se află într-o condiție fizică perfectă, anunță Marca. Vineri vor începe antrenamentele individuale pentru fotbaliștii echipei din Catalonia, iar singurul absent va fi Ousmane Dembele, care este accidentat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Granzii din Spania s-au reunit după perioada de izolare

Cele mai importante echipe din Spania s-au reunit în plină pandemie. Starurile de la Barcelona, Real Madrid și Atletico s-au prezentat, încă de la prima oră, la bazele de antrenament. Polițiștii au fost pe poziții pentru a se asigura că regulile sunt respectate.

Cei mai buni marcatori ai Barcelonei, Lionel Messi și Luis Suarez, au părut a fi extrem de relaxați în fața jurnaliștilor. Spre deosebire de ei, Antoine Griezmann și Sergi Roberto au venit echipați conform reglementărilor autorităților din Spania.

Și jucătorii Realului au făcut testele pentru Covid-19. Primul care s-a prezentat la Valdebebas a fost Karim Benzema. A fost urmat de Nacho, Rodrygo, James, Bale, Marcelo și Carvajal. Masca a fost accesoriul nelipsit pentru Courtois și Toni Kroos. Nu de aceeași părere a fost și căpitanul Sergio Ramos.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:41
Singura echipă de care se teme Rapid în lupta la titlu: “A arătat cel mai bine”
8:00
Piastri şi Leclerc, cei mai rapizi în primele antrenamente din MP al Australiei. Cursa, duminică (06:00, Antena 1, AntenaPLAY)
8:00
Duminică va fi cea mai interesantă cursă de Formula 1. Analiza lui Adrian Georgescu
23:35 5 mart.
Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
23:33 5 mart.
“Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
23:03 5 mart.
Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și