Foto

Leo Messi a fost dat de gol! Ce a făcut imediat după golul marcat de Mauro Icardi. Toată lumea l-a criticat

Gabriel Zamfirescu Publicat: 21 septembrie 2021, 11:16

Lionel Messi, șocat la Paris

Lionel Messi, în timpul unui meci pentru PSG / Profimedia

Lui Leo Messi nu îi prieşte deloc plecarea de la Barcelna la Paris St. Germain. Prestaţia, dar şi gesturile argentinianului din derby-ul cu Lyon au fost aspru taxate de către toată lumea. După o prestaţie slabă, Messi a comis-o şi în afara terebului.

Leo Messi, criticat de toată lumea

Lionel Messi a ajuns la PSG în această vară și a jucat deja 3 meciuri în tricoul vicecampioanei Franței. Nu are până acum mari realizări. Mai mult, a intrat şi în colimatorul francezilor pentru gesturile pe care le-a făcut.  Starul argentinian a fost schimbat de Mauricio Pochettino în minutul 76 al partidei PSG – Lyon 2-1 și a fost extrem de nemulțumit de decizia antrenorului.

Presa franceză l-a criticat la scenă deschisă pe Lionel Messi pentru prestația din meciul cu Lyon, iar cei de la Le Parisien au fost cei mai duri. „Aventura lui Messi la Paris va fi mult mai complicată decât se aștepta. Messi se ofilește, își lasă capul din ce în ce mai jos, merge pe teren și nu mai are impact asupra jocului.”, scrie sursa citată.

Gestul lui Leo Messi care i-a enervat pe toţi

Cifrele lui Messi după 3 meciuri la PSG nu arată deloc bine: 0 goluri și un cartonaș galben. Mai mult de atât, faptul că Neymar a executat penalty-ul în meciul cu Lyon demonstrează că argentinianul nu este numărul 1 la clubul parizian. Presa franceză a remarcat că Leo Messi nu s-a bucurat nici la golul victoriei cu Lyon, înscris de Mauro Icardi în prelungirile partidei, lucru pentru care argentinianul a fost, de asemenea, criticat.

Jurnaliștii de la ESPN nu s-au ferit să facă o paralelă între cei doi mari rivali, Lionel Messi și Cristiano Ronaldo, după ce amândoi au schimbat echipele în această vară. Portughezul îl eclipsează pe argentinian în acest start de sezon.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”