Ciprian Tătărușanu a semnat cu AC Milan un contract valabil pe 3 ani. Portarul român a fost transferat de la Lyon, pentru suma de 500.000 de euro. Tătărușanu a fost prezentat de Paolo Maldini, actualul director tehnic al grupării, directorul executiv Ivan Gazidis și directorul sportiv Frederic Massara.
Salariul imens cu care a fost ademenit Tătăruşanu la Milan
Italienii de la Milanlive anunţă că Tătăruşanu a fost ademenit cu un salariu uriaş la echipa antrenată de Stefano Pioli. Astfel, portarul român va încasa 1.200.000 de euro.
Mesajul lui Contra pentru Tătăruşanu
"Mă bucur pentru el. Bravo lui. Nu ştiu dacă va reuşi să joace. Donnarumma este unul dintre căpitanii echipei. Eu cred că poate să facă lucrul ăsta, cum Milan are o grămadă de meciuri, ar putea să prindă şi el.
Chiar dacă va fi rezervă, va fi la o echipă imensă şi sper din toată inima să apuce să joace şi să demonstreze că este un portar valoros. Eu ştiu ce înseamnă să joci la Milan.
Să se integreze cât mai repede şi sunt convins că va demonstra că se poate baza pe el oricând", a declarat Cosmin Contra pentru AntenaSport.
- Ciprian Tătărușanu a fost prezentat la AC Milan
- Românul a semnat un contract valabil pe 3 ani
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Moment nebun la derby în Brazilia. Un jucător, eliminat cu VAR pentru că se scărpina în zona intimă
- Autobuzul unei echipe de fotbal a fost ținta unui atac armat. Un jucător a murit
- Imagini horror din Eredivisie! Fostul jucător al lui Tottenham, tăiat la propriu de crampoanele adversarului
- Așa penalty nu ai mai văzut vreodată în fotbal. Cum a putut să înscrie un jucător cu fața, fără să vrea
- Golul anului 2026 s-a marcat în Maroc! Execuția fantastica din „rabona” l-a lăsat mască pe portar
































