"Chiricheș tocmai a reușit o capodoperă. A reușit o execuție similară și în perioadă în care juca la FCSB, împotriva lui Ajax, dar aceast șut este de neegalat. Nu i-a dat nicio șansă lui Sirigu!”, susţine Sky Sports Italia.
"Chiricheș și Caputo au făcut show în acest meci. Primul l-a învins pe portarul advers cu un șut de la 30 de metri”, au scris şi cei de la Corriere dello Sport.
Vlad Chiricheş, eurogol în Serie A
Vlad Chiricheș a înscris un gol memorabil în meciul dintre Sassuolo și Torino, scor 3-3. Fundașul gazdelor a reușit un șut incredibil și a contribuit decisiv la revenirea de senzație a echipei lui De Zerbi.
La scorul de 1-3, în minutul 84, Chiricheș a trimis un trasor fabulos, în vinclul porții apărate de Salvatore Sirigu. Goalkeeperul nu a avut nicio șansă, mai ales că meciul s-a jucat pe o ceață densă.
- Vlad Chiricheş a marcat primul gol pentru Sassuolo
- Sassuolo - Torino 3-3
- Canada - Bosnia-Herţegovina e în direct vineri, de la 22:00, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- SUA - Paraguay e în direct sâmbătă, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Cupa Mondială 2026, în Universul Antena, Ziua 1 | Programul complet de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Primul transfer mare în Premier League din această vară! Acordul lui Mourinho, ultimul obstacol
- Schimbare istorică în fotbal! FIFA a aprobat noul regulament: fiecare contract va avea clauză de reziliere
- „Întâlnire de gradul III la Gaziantep!” Turcii anunță ce urmează pentru Mirel Rădoi
- Ivan Savvidis a decis: ce se întâmplă cu Răzvan Lucescu, după oferta de milioane primită































