Închide meniul

PSG a dat recital în Ligue 1. Neymar şi Mbappe au făcut show total pe Parc des Princes. Reacţia lui Tuchel

Iulian Focșăneanu Publicat: 3 octombrie 2020, 6:49

Comentarii
PSG a dat recital în Ligue 1. Neymar şi Mbappe au făcut show total pe Parc des Princes. Reacţia lui Tuchel

Profimediaimages

Starurile lui Tuchel au fost în seară de graţie. Neymar şi Kylian Mbappe s-au distrat cu apărarea adversă şi nu au putut fi opriţi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neymar, dublă spectaculoasă cu Angers

Florenzi a deschis scorul în minutul 7, după care s-a remarcat cei mai scumpi jucători ai gazdelor. Mbappe a driblat doi fundaşi ai lui Angers, i-a pasat lui Neymar, iar acesta a îndeplinit o simplă formalitate. A fost a 8-a pasă decisivă primită de brazilian de la Kylian.

PSG a condus cu 2-0 la pauză, dar starurile din capitala Franţei abia se încălziseră. Neymar a reuşit dubla imediat după reluarea jocului. Traore (52) a redus din diferenţă, dar Draxler (57) a refăcut imediat avantajul de trei goluri.

Gueye a înscris golul de 5-1, din pasa lui Neymar, iar rezultatul final a fost stabilit Kylian Mbappe. Atacantul de 21 de ani a marcat pentru a doua oară în această ediţie de campionat.

Reclamă
Reclamă

"Am forţat. Jucătorii defensivi au depus mult efort şi au ajutat atacul. Ne-am creat multe ocazii, am înscris multe goluri şi sunt mulţumit", a reacţionat Thomas Tuchel la finalul partidei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:10
VIDEOPorto – Gil Vicente 3-0. Liderul a făcut spectacol. Oaspeții au terminat partida în 10 oameni
23:47 26 ian.
Marius Șumudică nu renunță! Declarația acestuia după eșecul cu Al-Ittihad
23:36 26 ian.
Negocieri avansate pentru o plecare de la Rapid. Oficialii giuleștenilor au confirmat, după victoria cu UTA
23:03 26 ian.
Adrian Mihalcea, mesaj ferm despre șansele la play-off, după UTA – Rapid 1-2: „La noi totul e calculat”
22:56 26 ian.
Joao Lameira pleacă de la Oțelul! Unde ajunge fotbalistul dorit de FCSB și Rapid. Cât a costat transferul
22:44 26 ian.
Victor Angelescu a anunțat un nou transfer la Rapid, după victoria cu UTA: „A făcut vizita medicală, va semna”
1 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 2 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 3 Decizia luată de Petrolul în privința demiterii lui Eugen Neagoe 4 Gigi Becali, după ședința cu jucătorii FCSB-ului: „I-am luat pe rând, asta le-am zis”. Ce măsură radicală a anunțat 5 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Şedinţă de urgenţă în cantonamentul FCSB-ului după umilinţa cu CFR Cluj 6 Șoc la FCSB! Fanii au vrut să le vandalizeze mașinile. Gheorghe Mustață: “I-aș prinde și i-aș urechea puțin”
Citește și