Astfel, conform tuttomercatoweb.com, Drăguşin ar ajunge la Sassuolo, sub formă de împrumut, iar echipa lui Chiricheş l-ar trimite la Torino pe Gianluca Scamacca (22 de ani), atacant care ar urma să devină rezerva lui Alvaro Morata.
Radu Drăguşin ar putea fi împrumutat la Sassuolo
Chiar dacă sursa citată nu specifică dacă Drăguşin va fi împrumutat sau cedat definitiv, prima variantă pare cea mai probabilă, mai ales că Juventus face tot posibilul să-i prelungească înţelegerea stopperului.
"După meciul cu Napoli, din Supercupa Italiei, asaltul final ar trebui să înceapă. Negocierile sunt în desfășurare, iar următoarele 48 de ore vor fi decisive", scriu italienii.
Radu Drăguşin, debut ca titular la Juventus
Radu Drăgușin a fost titular în premieră pentru Juventus în meciul cu Genoa, din Cupa Italiei. Românul i-a avut alături, în defensivă, pe Chiellini și Demiral.
Radu Drăgușin are 18 ani și a ajuns la juniorii lui Juventus în 2018. El a bifat 17 apariții pentru echipa Primavera a bianconerilor. Cota sa de piață este de 800.000 de euro, conform transfermarkt.
- Radu Drăguşin a debutat pentru Juventus
- Drăguşin e cotat la 800.000 de euro
- Argentina - Capul Verde e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 01:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Columbia - Ghana e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 04:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Un an de la moartea lui Diogo Jota. Ruben Neves, mesaj emoționant: „Încă mai vorbesc cu el!”
- UEFA a exclus Karvina din Liga Europa pentru trucarea meciurilor
- Santi Cazorla și-a anunțat retragerea din fotbal: „Unele povești nu se termină niciodată, continuă pentru totdeauna”
- Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni”
- Henrikh Mkhitaryan şi-a prelungit contractul cu Inter Milano































