Campionatul a fost întrerupt şi Celtic a primit deja trofeul. Lipsa încasărilor de la fani va avea repercusiuni.
Glasgow Rangers, probleme financiare după transferul lui Ianis Hagi
Rangers depinde de banii primiţi de la fani. 67% din venituri sunt obţinute în ziua meciurilor din vânzarea biletelor, sponsorizări şi catering. Consilier financiar, David Low îi dă motive de îngrijorare lui Steven Gerrard.
"O furtună se apropie. Cluburile scoţiene depind prea mult de veniturile înregistrate în ziua meciurilor. La Glasgow Rangers şi Celtic va fi şi mai rău, pentru că au şi cele mai mari salarii. Totuşi, în timp ce Celtic a semnat un nou contract cu Adidas, Rangers este sponsorizată de o nouă firmă, Castore, care nu va oferi un avans prea mare.
Mai mult, dacă Celtic are 35 de milioane de euro în bancă, Rangers nu are nici rezerve de bani şi nici facilităţi de credit. Este o situatie critică", a declarat David Low pentru Scottish Sun.
Ianis Hagi a înscris trei goluri în 12 apariții pentru Rangers înainte ca fotbalul din Scoția să fie suspendat, pe 13 martie.
- Ianis a fost transferat definitiv pentru 3.7 milioane de euro
- Rangers nu a mai câştigat titlul din 2011
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Decizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!
- Alex Maxim, gol împotriva gigantului Fenerbahce. Nota românului după ce l-a învins pe fostul portar al lui City
- Colegul lui Dennis Man pleacă în Premier League! Va fi al doilea cel mai scump transfer din istoria clubului
- Cristiano Ronaldo îl cere lângă el. Șeicii pregătesc un nou transfer uriaș, la dorința lui CR7
- Real Madrid pregătește o nouă „revoluție” la vară. Șase jucători sunt pe lista neagră

































