Astfel, forul european are în plan ca finala UEFA Champions League să se dispute după 15 august, din cauza pandemiei de coronavirus.
UEFA a luat deja o măsură radicală din cauza pandemiei de coronavirus. Campionatul European de fotbal a fost amânat pentru 2021, din cauza crizei provocate de Covid-19.
UEFA ia în calcul ca finala UEFA Champions League să se dispute după 15 august
Italienii de la Gazzetta dello Sport au aflat planul UEFA de a duce la bun sfârşit cele două competiţii europene. Aceştia susţin că forul european vrea ca finala UEFA Champions League să se dispute după data de 15 august. Iniţial, UEFA ar fi vrut ca finala Europa League să se dispute pe 24 iulie, iar finala UCL la 3 zile distanţă.
De asemenea, sezonul următor al competiţiilor europene este programat să înceapă, conform estimărilor, să înceapă în luna octombrie.
- UEFA a suspendat cele două competiţii europene din cauza pandemiei de coronavirus
- Campionatul European de fotbal a fost deja amânat pentru 2021
- Italienii au aflat planul UEFA pentru a duce la bun sfârşit competiţiile europene
- Franța - Senegal e marți, de la ora 22:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Argentina - Algeria e miercuri noaptea, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Laurenţiu Reghecampf a semnat! Revenire spectaculoasă a antrenorului român
- Darius Olaru se îmbogăţeşte în Belgia! Salariul pe care îl va primi la Union SG
- Transfer BLOG | Cele mai importante mutări ale verii în Europa. Real Madrid dă lovitură după lovitură
- Răzvan Lucescu pleacă de la PAOK. Anunțul din Grecia: “Sfârșitul unei ere”
- Oficial! Real Madrid a anunțat transferul lui Marc Cucurella

































