S-a anunțat data la care se va relua Champions League. Programul stabilit de UEFA

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 aprilie 2020, 11:51

Comentarii
S-a anunțat data la care se va relua Champions League. Programul stabilit de UEFA

Champions League se reia pe 7 august

Dacă pandemia de coronavirus va fi înfrântă, partidele din competiția stelelor se vor juca începând cu data de 7 august. Startul va fi dat cu cele patru meciuri rămase din returul "optimilor".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Liga Campionilor se reia pe 7 august

Conform SkySports Italia, în acea vineri vor fi programate Juventus – Olympique Lyon (0-1, în tur) și Manchester City – Real Madrid (2-1, în tur). O zi mai târziu, pe 8 august, se dispută Bayern Munchen – Chelsea (3-0, în tur) și Barcelona – Napoli (1-1, în tur).

Meciurile din "sferturi" ar urma să aibă loc pe 11-12 august, respectiv 14-15 august. În ritm alert vor avea loc și confruntările din fazele finale. La o săptămână distanță se joacă partidele din penultimul act: 18-19 august și 21-22 august. 

Dacă totul va decurge conform planului, finala se va disputa pe 29 august, la Istanbul, pe Stadionul Ataturk.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04

Real Betis – Real Madrid 1-1. Dezastru pentru trupa lui Alvaro Arbeloa. A fost egalată în minutul 90+4

23:54 24 apr.

Cristi Chivu a amânat sărbătoarea de titlu cu Inter. Napoli, victorie la scor cu Cremonese

23:44 24 apr.

Mihai Popescu a aflat din presă de plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB! Ce mesaj a avut pentru antrenor

23:42 24 apr.

„Ne-a anunțat prin mesaj”. Darius Olaru regretă plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: „A fost normalitate la echipă”

23:40 24 apr.

Florin Tănase, reacție sinceră după plecarea neașteptată a lui Mirel Rădoi

23:20 24 apr.

Mehmet Topal, “dărâmat”, după meciul cu FCSB: “Nu mă aşteptam la aşa prestaţie”! Mesaj clar pentru jucători

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece” 6 Primă anunţată în vestiarul Universităţii Craiova de patronul Mihai Rotaru: “Da, a venit și dânsul”
Citește și