Quique Setien este încântat de varianta de a avea un nou argentinian sub comandă. Chiar Lionel Messi i-ar putea ajuta pe campionii din La Liga să realizeze transferul.
Lionel Messi se poate implica în aducerea lui Lautaro Martinez
Atacantul lui Inter face un sezon grozav în Serie A. A înscris 11 goluri în 22 de apariții și este al doilea cel mai bun marcator al echipei, după Romelu Lukaku. Quique Setien l-a lăudat pe jucătorul de 22 de ani.
"Lautaro Martinez este un fotbalist grozav. Vă întrebați dacă îl place Messi? Va trebui să îl întrebați pe el. Toți jucătorii buni pot atrage interesul Barcelonei. În egală măsură, pentru mulți posibilitatea de a juca alături de Leo Messi reprezintă un stimulent imens", a declarat Setien într-un interviu pentru Gazzetta dello Sport.
Barcelona poate profita de o clauză din contractul lui Lautaro. Orice echipă care plătește 111 milioane de euro, în această vară, are șansa de a-l transfera pe sud-american. Totuși, catalanii își doresc să mai scadă din preț și încearcă să ajungă la un acord cu Inter pentru numai 90 de milioane de euro.
Martinez a jucat deja cu Messi la naționala Argentinei. În cele 17 prezențe la prima reprezentativă a înscris 9 goluri și a oferit o pasă decisivă.
- Lautaro este principala țintă a Barcelonei
- Atacantul lui Inter are 22 de ani
- Catalanii, dispuși să achite 90 de milioane de euro
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- Probleme în paradis pentru favoritul la Balonul de Aur! Fără să vrea, a recreat cel mai cunoscut meme din online
- Moment terifiant în Brazilia: a dat gol și apoi a sărit peste panou, fără să știe că acolo era o groapă! Ce a urmat e incredibil
- Jucătorul cu origini române a scris istorie în America! Recordul stabilit la doar 16 ani, cu Lewandowski pe teren
- O nouă lovitură! Trabzonspor a bătut palma cu fostul coleg al lui Mohamed Salah de la Liverpool
- Paolo Maldini a dezvăluit motivul real pentru care Pep Guardiola a refuzat naţionala Italiei: „Daţi-mi cu un euro mai puţin”






























