Toată Turcia îl doreşte pe Silviu Lung. Galatasaray şi Beşiktaş se luptă pentru semnătura românului

Antena Sport Publicat: 15 iulie 2020, 19:36

Comentarii
Toată Turcia îl doreşte pe Silviu Lung. Galatasaray şi Beşiktaş se luptă pentru semnătura românului

Profimedia

Beşiktaş a început deja tratativele cu portarul de 31 de ani, dar va avea o concurenţă acerbă. Galatasaray a intrat pe fir şi îşi doreşte cu orice preţ să îl transfere.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Silviu Lung, dorit de Galatasaray

Conform jurnaliştilor de la Takvim, gruparea "Cimbom" îl consideră pe Silviu Lung drept înlocuitorul perfect al lui Fernando Muslera. Argentinianul s-a accidentat grav luna trecută, în acelaşi meci în care s-a "rupt" şi Florin Andone

Din moment ce Muslera s-a operat şi va fi indisponibil aproximativ opt luni, Galatasaray este nevoită să îi aducă repede înlocuitor. Pe român îl poate lua gratis la finalul sezonului, dar trebuie să îi ofere un salariu important. Rivala Beşiktaş îl tentează pe Silviu Lung cu un contract care, pe durata a trei ani, se ridică la aproape un milion de euro.

Campion cu Astra, în 2016, Silviu Lung are cifre excelente în Turcia. Niciun alt portar nu a avut mai multe parade în acest sezon. Românul a scos 69% dintre şuturile cadrate ale adversarilor. Denizlispor a fost prima echipă care l-a dorit, dar între timp au apărut ofertele de la Galatasaray şi Beşiktaş.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:40

VIDEOPittsburgh Penguins – Washington Capitals 0-3. Probabil ultimul episod al rivalităţii Sid vs Ovi. Alex Ovechkin, învingător

23:51 12 apr.

Andrei Nicolescu a stabilit noul obiectiv al lui Dinamo, după 1-1 cu CFR: „Acolo ne batem”

23:26 12 apr.

Zeljko Kopic, nemulțumit după CFR – Dinamo 1-1: „Meritam mai mult de un punct”

22:54 12 apr.

CFR Cluj – Dinamo 1-1. Remiză tensionată în Gruia. „Câinii” rămân ultimii în play-off

22:45 12 apr.

Piele de găină. Ce s-a întâmplat la primul meci al Galatei pe propriul teren. Fanii au plâns pentru Lucescu

22:00 12 apr.

Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu

1 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 2 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 3 Gigi Becali, “păcătos” chiar în prima zi de Paște. A fost lăsat fără permis pentru viteză 4 S-a scris istorie! Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor principal din Bundesliga 5 Discursul cutremurător al lui Răzvan Lucescu. Cu lacrimi în ochi, a mulțumit tuturor: „Trebuie să acceptăm…” 6 “Nu e corect așa!” Gigi Becali, prima reacție după ce a rămas fără permis: “Sunt 4 benzi. Cum să merg?”
Citește și