Adrian Mutu spune pas naţionalei de tineret! "Briliantul" are ambiţii mari: "Vrea să antrenez o echipă de club şi să câştig trofee"

Dragoș Vasile Publicat: 28 aprilie 2021, 18:30

Comentarii
Adrian Mutu spune pas naţionalei de tineret! "Briliantul" are ambiţii mari: "Vrea să antrenez o echipă de club şi să câştig trofee"

Adrian Mutu are ambiţii mari: "Vrea să antrenez o echipă de club şi să câştig trofee"

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Naţionala de tineret a lui Mutu a fost eliminată de la EURO U21 fără să piardă în grupa cu Olanda, Germania şi Ungaria. Contractul acestuia a expirat după turneul final, iar "Briliantul" se simte pregătit pentru o nouă aventură: vrea să antreneze o echipă de club!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Scopul meu este acela de a câștiga trofee, am dorința de a antrena o echipă de club. Nu neg acest lucru și de aceea mi-am luat o pauză, ca să mă gândesc. Trec printr-un moment bun al carierei mele, sper să am oferte, să mă gândesc la ele pentru că vreau să iau o decizie bună.

Adrian Mutu: "Sper să găsesc un proiect care să mă stimuleze!"

Sper să găsesc un proiect care să mă stimuleze, dar și oameni care să mă susțină. Eu sunt dornic nu neaparat de trofee, pentru că sunt antrenori foarte buni care câștigă trofee și sunt antrenori excepționali care schimbă imaginea cluburilor și creează echipe și jucători", a spus Adrian Mutu la "Marius Tucă Show".

Adrian Mutu și Mirel Rădoi au primit diplomele pentru licența PRO! România are selecționeri cu acte în regulă

Adrian Mutu (42 de ani) și Mirel Rădoi (40 de ani) au susținut examenul pentru licența PRO în luna decembrie. Mutu și Rădoi nu și-au primit documentele după ce și-au aflat notele. Abia începând de luna aceasta, România are selecționeri cu acte în regulă.

Mirel Rădoi a obținut cea mai mare notă, 9,61, fiind urmat de Adrian Mutu, 9,60, după cum anunță playsport.ro. Cei doi au susținut examenul de licență la finlul anului trecut, alături de alți 16 viitori tehnicieni, printre care și o femeie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Universitatea Craiova într-o grupă europeană după ce a luat eventul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:44

Ciprian Deac şi-a anunţat retragerea! Mesajul său emoţionant! Când va juca ultimul meci pentru CFR Cluj

19:41

Titular după doi ani la FCSB! Cine este marea surpriză a lui Lucian Filip pentru meciul cu Hermannstadt

19:40

VIDEOFinlanda – SUA 6-2! Campioana mondială en-titre a fost “spulberată”

19:37

Luka Modric merge la a 5-a sa Cupă Mondială! Lotul complet al Croației pentru turneul final

19:22

Astăzi se află cine retrogradează din Liga 1 și cine merge la baraj (LIVE SCORE). Toate calculele

19:20

Raul Florucz, OUT! Jucătorul care a refuzat România nu prinde Cupa Mondială. Lotul Austriei

1 Ce l-a iritat pe Alex Chipciu la final: “Să nu mă mai chemaţi!” 2 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 3 Scandal în Craiova Maxima după ce Universitatea a făcut eventul. “O să îți fie rușine să mai calci prin Bănie” 4 FotoUniversitatea Craiova, noua campioană a României! Imagini fantastice de la sărbătoarea de titlu a oltenilor 5 Marcel Bîrsan l-a eliminat pe Mendy. Şi Nistor trebuia să vadă “roşu”! 6 Jackpot pentru Universitatea Craiova după ce a câştigat titlul! Câţi bani intră în conturile lui Mihai Rotaru
Citește și