Închide meniul

Adrian Petre, atacantul fără şut! Cifre dezastruoase în meciul cu FC Argeş

Antena Sport Publicat: 22 septembrie 2020, 6:55 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:36

Comentarii
Adrian Petre, atacantul fără şut! Cifre dezastruoase în meciul cu FC Argeş

Adrian Petre vrea să plece de la FCSB

În partida cu FC Argeş în care, ca de obicei, a fost înlocuit la pauză, Petre a fost cel mai slab de pe teren. Atacantul nu a trimis niciun şut spre poartă şi a avut un indice InStat de 180, cel mai mic al roş-albaştrilor. Restul colegilor săi au avut peste 200.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aceasta a fost o nouă şansă ratată de Petre de a-i intra în graţie lui Gigi Becali, cel care a anunţat în mai multe rânduri că e pregătit să se despartă de jucător pentru 300.000 de euro. Asta chiar dacă l-a adus în Liga 1 cu 500.000 de euro.  

Mihai Stoica l-a criticat pe Adrian Petre

MM Stoica l-a făcut praf pe Adrian Petre, deşi atacantul a dat un gol în nebunia din Serbia. Adus cu surle şi trâmbiţe la FCSB, Petre nu prinde echipa.

”Lui Adrian Petre i s-a atras atenția de către antrenor. Era ultimul la toți parametrii, nu se antrena așa cum trebuia. Noi discutăm mereu. 

Jucasem trei meciuri, câștigasem cu 3-0 fiecare partidă și lumea întreba de ce nu joacă Adi Petre. El trebuie să demonstreze la antrenamente”, a spus MM Stoica.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:22
Controversa imensă de la Brugge – Barcelona a împărțit specialiștii în două: “Nu văd faultul” / “Trebuia anulat”
8:00
Ce riscă Norris și Piastri. Analiza lui Adrian Georgescu
0:17
Cristi Chivu, taxat de italieni după ce Inter s-a chinuit în Champions League cu Kairat Almaty. Nota primită de antrenorul român
0:00
Rapid Viena – Universitatea Craiova, 22:00, LIVE TEXT. Oltenii caută prima victorie în grupă
23:51 5 nov.
Inter – Kairat Almaty 2-1. Chivu, 4 din 4 în Ligă! Brugge – Barca 3-3! City – Dortmund 4-1. Toate rezultatele
23:21 5 nov.
Erling Haaland, în formă maximă și în Champions League. A marcat în Manchester City – Dortmund și a ajuns la cifre fabuloase
1 UEFA a explicat de ce Istvan Kovacs nu a acordat penalty la faza controversată din Liverpool – Real Madrid 1-0! 2 “Ce ţi-a spus Istvan Kovacs?” Ce a răspuns Xabi Alonso la conferinţa de presă, după Liverpool – Real Madrid 1-0 3 Ion Ţiriac l-a angajat pe managerul care a făcut o tranzacţie de 2 miliarde de euro pentru România 4 Răspunsul venit de la UEFA după ce FCSB a cerut moment de reculegere la meciul cu Basel în memoria lui Ienei 5 FCSB, cerere specială la UEFA înaintea meciului cu Basel, după moartea lui Emeric Ienei. Ce solicitare au făcut campionii 6 Salariul pe care un fost fotbalist al României îl câştigă la pește congelat, în Elveţia
Citește și