Închide meniul

CFR Cluj, prima victorie după pandemie. Ce echipă a folosit Dan Petrescu în amicalul cu Hermannstadt

Antena Sport Publicat: 6 iunie 2020, 17:39 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:25

Comentarii
CFR Cluj, prima victorie după pandemie. Ce echipă a folosit Dan Petrescu în amicalul cu Hermannstadt

CFR Cluj, prima victorie după pandemie. Ce echipă a folosit Dan Petrescu în amicalul cu Hermannstadt

Partida s-a desfășurat pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” fără spectatori, iar Dan Petrescu a început cu un prim 11 experimental în prima repriză. Doar Boli, Chipciu sau Cristi Manea sunt numele ce ar putea juca duminica viitoare, în derby-ul cu FCSB pentru titlul din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj a câștigat cu 2-1 amicalul cu Hermannstadt

CFR Cluj a deschis scorul prin Rondon, care a punctat în minutul 39. În partea secundă francezul Michaël Pereira a mărit avantajul campionilor în minutul 53, iar oaspeții au redus din diferență prin Yazalde, în minutul 59. 

Printre absențele notabile din tabăra clujenilor se numără portarul Arlauskis, care a stat 14 zile în carantină, dar și George Țucudean. Cei doi au urmărit partida din tribune.

Echipele de start:

CFR Cluj: Sandomierski – Cr. Manea, Boli, D. Ciobotariu, Cestor – Chipciu, L. Aurelio, M. Pereira, Golofca – Rondon, Petrila 
Rezerve: Hindrich – I. Rus, Păun, Djokovic, Hoban, Omrani, Bordeianu, Camora, Vinicius, Susic, Burcă, Costache, Itu, Joca 
Antrenor: Dan Petrescu

Reclamă
Reclamă

Hermannstadt: Cristiano – Vodă, Viera, Stoica, Opruț – P. Petrescu, Pires, Dâlbea, Cordea – Sîntean, Bălan
Rezerve: Novio, I. Pop, Tătar, Luchin, Busu, Almedia, Dumitriu, Buzan, Caiado, Yazalde, Dobrosavlevici
Antrenor: Vasiel Miriuță

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:24
Botoşani – Oţelul 0-0. Remiză fără goluri pe Municipal. Rezultatul bun pentru FCSB
20:16
A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer
20:00
Veste extraordinară pentru FCSB! Decizia luată înaintea meciului cu FC Botoșani
19:55
Fundaş din Italia, transferat de Universitatea Craiova! E oficial
19:33
Presa din Italia, cucerită de Cristi Chivu! Românul, lăudat pentru schimbările aduse la Inter
19:08
Anunţul lui Gigi Becali despre transferul lui Marian Huja la FCSB
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico 4 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 5 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească 6 Gigi Becali și-a ieșit din minți după FCSB – Csikszereda 1-0: „Facem cerere, să-l scoată”
Citește și