"Au fost discuții cu echipe, sunt în continuare discuții, dar să trecem cu bine de această pandemie și ne vom revedea cât de curând, cu mine pe banca unei echipe. În România este exclus să mă întorc", a spus Cosmin Contra la Digi Sport.
În Liga 1, Contra le-a mai antrenat pe Poli Timișoara, Petrolul și Dinamo și a cucerit o Cupă a României cu echipa din Ploiești, în sezonul 2012-2013.
Sorin Cârțu: "Nu cred că el va fi antrenorul"
Sorin Cârțu a admis că fostul selecționer al României s-a aflat în vizorul Universității Craiova.
"Din ce-am vorbit acum 3-4 zile, când s-a aflat de demisia lui Papură, și el era pe listă. Știu că nu este foarte tentat să revină în România. Eu nu prea cred că va fi el antrenorul. Și el își dorește altceva", a declarat Cârțu la Digi Sport.
Acesta consideră că și șansele ca Edi Iordănescu să ajungă pe banca echipei sunt reduse.
"Nu poți să-l abordezi pe Edi, când mai sunt opt etape. N-are cum să plece acum. Edi a fost într-o discuție cu domnul Rotaru acum 4-5 luni", a mai spus Cârțu pentru sursa citată.
În aceste condiții, șansele ca Gică Craioveanu să devină noul antrenor al Craiovei cresc și mai mult. Conducerea a anunțat că va lua până duminică o decizie.
- Cosmin Contra nu este interesat de o revenire în Liga 1
- Fostul selecționer a refuzat oferta Universității Craiova
- Edi Iordănescu are și el șanse mici de a ajunge pe banca oltenilor
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Dorit de CFR Cluj, Edi Iordănescu anunță că și-a decis viitorul: “E momentul să clarific”
- “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
- Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică!
- Jucătorul de Champions League şi-a anunţat plecarea de la Dinamo
- A impresionat în Liga 1 şi poate intra în istoria clubului. Ofertă remarcabilă primită: “Am avut discuţii”
































