Închide meniul

Cristiano Bergodi, semnal de alarmă înaintea partidei cu Gaz Metan: "Când eşti cu nasul pe sus, fotbalul te pedepseşte"

Antena Sport Publicat: 2 iulie 2020, 13:21 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:58

Comentarii
Cristiano Bergodi, semnal de alarmă înaintea partidei cu Gaz Metan: "Când eşti cu nasul pe sus, fotbalul te pedepseşte"

Cristiano Bergodi

Craiova – CFR va fi derby-ul din ultima etapă care se poate juca cu titlul pe masă. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tehnicianul italian trage un semnal de alarmă înaintea partidei cu Gaz Metan Mediaş. Bergodi spune că partida trebuie tratată extrem de serios, iar jucătorii nu ar trebui să aibă nasul pe sus. 

"E un meci dificil, mai ales din punct de vedere mental, pentru că noi venim după un meci cu CFR, ne-a dat încredere, dar e normal că acum e un examen de maturitate la Mediaş. Pe jucătorii mei îi consider inteligenţi, profesionişti şi stiu că vom avea numai de pierdut dacă vom intra relaxaţi. Când eşti cu nasul pe sus, fotbalul te pedepseşte. Băieţii ştiu, au capacitatea de a conştientiza că e un meci precum cel cu CFR Cluj. Presiune e mereu. Suntem pregătiţi, dar tot CFR e înaintea noastră, nu văd de ce să fim favoriţi. Noi trebuie să facem bine cu acest meci cu Gaz. Bătăliile mediatice nu ne interesează.

Cristiano Bergodi: "Tot CFR e înaintea noastră"

Nu ne va fi uşor, dar până acum ne-am comportat bine, echipa a crescut nivelul şi cred că putem face un final frumos. Suntem pregătiţi, dar tot CFR Cluj e înaintea noastră, încercăm să câştigăm cele trei puncte în fiecare meci. Din punct de vedere mental jucătorii au încredere şi au speranţa că se poate face bine. Pregătim meciul la fel ca cel cu CFR Cluj. Eu sper să fie un fotbal curat până la final şi sperăm că aşa se va întâmpla. Trebuie să jucăm bine pe teren şi altceva nu trebuie să ne intereseze, pentru că pierdem energie", a spus Cristiano Bergodi într-o conferinţă de presă. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:44
“Chivu şi-a dat acordul”. Transferul pregătit de Inter, la o zi după victoria cu Dortmund din Champions League
9:21
Gafa serii în Champions League. Echipa eliminată, dar felicitată pentru calificarea în play-off-ul pentru optimi
9:16
Anunțul făcut de UEFA despre Vlad Dragomir, după golul fabulos marcat cu Slavia Praga
8:59
“Cine e geniul care a făcut asta”. Antonio Conte a răbufnit, după ce Napoli a fost eliminată din Champions League
8:51
Eroul Trubin a recunoscut că habar n-avea că Benfica mai avea nevoie de un gol. “A fost un moment de nebunie”
8:43
Cine sunt “papagalii” atacați de Charalambous? Gică Craiova, reacție spumoasă: “De-aia am venit îmbrăcat în galben”
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Adama Traore a semnat cu West Ham 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată” 6 Fotbalistul pentru care Universitatea Craiova a făcut ofertă de 1,7 milioane euro
Citește și