Croitoru a pus tunurile pe Marius Avram. "A inventat un penalty. E greu să joci împotriva a mai mulţi jucători"

Iulian Focșăneanu Publicat: 28 iulie 2020, 20:43 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Marius Croitoru s-a înţeles cu FC Argeş

Profimediaimages

Cu cinci minute înainte de pauză, Michael Pereira a căzut în urma unui duel avut cu fundaşul dreapta al adversarilor, Denis Haruţ.

Marius Avram, atacat de Marius Croitoru

Croitoru este convins că decizia luată de Marius Avram a fost una greşită. Nu s-a ferit să conteste, în termeni duri, deciziile luate de brigada de arbitri.

"Din păcate, la meciul trecut am penalty clar, acum este practic imposibil. La Steaua m-a nenorocit, îi spun în timpul meciului că a greşit, îmi spune că n-am dreptate. E prea mult.

A inventat un penalty, e greu să joci împotriva a mai multor jucători. A fost o manieră… e prea mult. Sunt nişte regulamente care sunt încălcate. Eu cred că altcineva ne-a făcut să pierdem astăzi. Rezultatul este injust, am băgat CFR-ul în jumătatea lor", a declarat Marius Croitoru la finalul meciului cu CFR Cluj.

Ciprian Deac a înscris şi în meciul tur din playoff-ul cu FC Botoşani. În startul meciului a deschis scorul din penalty şi a reuşit dubla în minutul 12.

Cine va golgheterul Ligii 1?

21
23:57
Imaginile care au stârnit controverse uriaşe în Real Madrid – Barcelona. Lamine Yamal şi „golul fantomă” care nu s-a validat
21
23:50
VIDEOSporting – Guimaraes 3-0 a fost exclusiv în AntenaPLAY. Gyokeres, dublă de senzaţie. Porto, victorie muncită la Casa Pia
21
23:45
Răzvan Lucescu, scandal uriaş după ce PAOK a pierdut derby-ul cu Olympiacos: „Un arbitraj jenant! A venit să ajute o echipă”
21
23:30
Real Madrid – FC Barcelona 3-2. Jude Bellingham, eroul „galacticilor” în minutul 90+1! Un nou gol uriaş înscris în El Clasico
21
23:13
EXCLUSIV„Greu de înţeles!” Decizia luată de Florinel Coman l-a bulversat pe Ciprian Marica: „Ne-am distrus valorile”
21
22:27
VIDEOAntonio Rudiger a încercat să sperie un poliţist înainte de Real Madrid – Barcelona. Reacţia virală a omului legii
21
21:57
„Este ultimul tău sezon în Liga 1?” Marius Ştefănescu, reacţie total neaşteptată: „Îmi spui după!”
21
21:55
Discursul lui Mihai Rotaru, după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: „Nu e normal asta! Să tragă semnale de alarmă!”
21
21:23
Andrei Ivan s-a descătuşat după ce a dat primul gol după 8 luni: „Sper să marchez în fiecare meci!” Ce a spus de Gâlcă
21
21:17
Prima reacţie a lui Costel Gâlcă, după debutul cu victorie pe banca Universităţii Craiova: „Asta e important pentru mine!”