Dan Nistor, primul gol pentru Craiova în Liga 1! Super reușită pentru ”ceapă” împotriva Botoșaniului

Antena Sport Publicat: 23 iunie 2020, 17:43 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:00

Comentarii
Dan Nistor, primul gol pentru Craiova în Liga 1! Super reușită pentru ”ceapă” împotriva Botoșaniului

Dan Nistor, primul gol pentru Craiova în Liga 1! Super reușită pentru ”ceapă” împotriva Botoșaniului

Craiova joacă bine după pandemie. Oltenii au dominat prima repriză cu Botoșani, iar Nistor a marcat după o acțiune splendidă. Mijlocașul a înșiruit doi jucători și a șutat cu stângul în colțul din dreapta al porții apărate de Pap. A fost prima reușită pentru fostul fotbalist de la Dinamo pentru noua sa echipă. Nistor joacă pentru Craiova din ianuarie 2020.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Nistor, primul gol pentru Craiova în Liga 1

Dan Nistor a spus, după victoria cu Astra, că Universitatea Craiova poate câștiga titlul.

"După ocaziile avute, nu cred că am avut noroc. Doar că am marcat în minutul 91. Sper să fiu în fața tuturor, de asta am venit la Craiova, îmi doresc acest lucru. E foarte bine că nu ne bagă nimeni în seamă. Plecăm cu un dezavantaj că nu avem suporterii alături de noi. Una e să fie alături de noi și una e să îi auzim în boxe. Suntem pe motorină și ne încălzim mai greu", a spus Dan Nistor la finalul partidei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:09

Slot rupe tăcerea după anunțul despărții de Salah: „În prima zi când l-am văzut…”

20:06

Valeriu Iftime a spus câţi bani câştigă din bilete la meciul cu FCSB: “La restul dau de la mine”

19:51

Marius Șumudică, în mijlocul unui scandal la Țiriac Open: “Iar începe cu mizeriile”. Un jucător i-a dat replica

19:34

Scandal de proporţii între Neluţu Varga şi Dumitru Dragomir! S-a ajuns la jigniri: “Escroc”! De la ce a pornit totul

19:25

“Noaptea trecută am plâns”. Donnarumma, mesaj sfâșietor după ce Italia a ratat a treia Cupă Mondială la rând

19:22

Vestea pe care o așteptau fanii lui Liverpool! Isak, gata pentru City și PSG

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 5 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 6 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă
Citește și