CFR Cluj a câştigat partida cu Chindia cu scorul preferat al fostului antrenor al campioanei, Dan Petrescu. Lui Edi Iordănescu nu i-a plăcut jocul şi a anunţat că pregăteşte o adevărată revoluţie.
"Echipa a fost formată după un anumit tipar, cu jucători cu experienţă, dar încercăm un joc mai combinativ. Ne-am văzut în dificultate să facem progresie şi să aducem mingea la finalizare. Nu mai vreau să comentez regula U21. Cred că e mai mult decât forţată. Nu am debutat eu tineri? Am făcut-o natural, uitaţi-vă la istoricul meu. Ar trebui să ajutăm tinerii natural.
De la joc la joc avem multe schimbări, trebuie să stabilizez lucrurile, e un lot cu o vârstă echilibrată. Când joci la trei zile cu media de vârstă pe care o avem, trebuie să aducem ceva în plus", a spus Edi Iordănescu la Digisport.
Edi Iordănescu: "Contracandidatele noastre au lucrurile astea"
Edi Iordănescu ar vrea să aibă la dispoziţie jucători tehnici, aşa cum au rivalele la titlu, mai ales cei de la FCSB.
"Creativitatea pe care o căutăm nu o găsim, mă supără acest lucru. Suferim la construcţie, sistematizăm jocul. E nevoie de mai multă imprevizibiliate în jocul nostru, să căutăm pasa penetrantă, să creem dezechilibru, lucruri care nu prea se întâmplă.
La mijlocul terenului avem nevoie de mai multă creativitate. Căutăm jucători, conducerea spirijină lucrurile astea, dar nu e uşor. Contracandidatele noastre au lucrurile astea, au jucători buni individual. Prin pase e foarte greu, trebuie să aduci doza de creativitate", a mai spus Edi Iordănescu.
- Chindia - CFR Cluj 0-1
- Nemulţumirea lui Edi Iordănescu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- O fostă câștigătoare a Cupei României, exclusă din campionat. A apelat la un gest gândit și de Gigi Becali
- Marius Ştefănescu, o nouă ofertă din România: “Va dori să meargă în prima ligă”
- Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
- Afacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
- “Mi-am vândut tot ce aveam”. Sacrificiul imens făcut de jucătorul pe care FCSB plătea 1 mil. €. Ce face acum
































