În plin conflict cu Gigi Becali, Talpan exclude orice cale de împăcare. Mai mult, Talpan o ironizează pe FCSB, despre care spune că este o echipă mai puțin cunoscută.
"Clubul Sportiv al Armatei Steaua este cel mai galonat club sportiv din țară. Astfel, nu există niciun motiv pentru care clubul nostru să fuzioneze cu alt club, mai ales cu unul care i-a folosit în mod ilegal marca, numele, palmaresul înființat în anul 2003 fără un palmares relevant. O asemenea insinuare mi se pare copilărească și jignitoare. Nu cred că echipa Real Madrid, de exemplu, primește oferte de fuziune de la cluburi mai puțin cunoscute, înființate după anul 2000, fără palmares, asa cum este FCSB", a declarat Talpan pentru Pro X.
Florin Talpan a interzis FCSB pe noul stadion
"Bineînțeles că vor juca și alte echipe pe acest stadion. Ca adversare ale Stelei. Pentru fotbal este nevoie de două echipe. FCSB este un club sportiv privat, o societate comercială, înființată în 2003, fără trecut fotbalistic relevant.
În materia 'închirierii stadioanelor', FCSB 'este expert' în a nu-și plăti datoriile. Nu au plătit pentru închirierea stadionului Steaua luni de zile, obligându-ne să îi acționăm în judecată, să le punem sechestru pe bunuri pentru a recupera banii CSA Steaua București", a mai declarat Florin Talpan.
- Florin Talpan este juristul CSA Steaua
- Talpan, ironie la adresa FCSB
- Juristul spune că nu e cale de împăcare cu Gigi Becali
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Decizia luată de Adrian Mititelu, după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competițiile
- Fotbalistul pe care Manchester United a plătit 60 de milioane de euro, transfer surprinzător în Mexic!
- FCU Craiova, comunicat în forță după excluderea din toate competițiile! Atac dur la adresa FRF: “Manieră abuzivă”
- Adrian Mititelu, prima reacţie după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competiţiile: “Nişte impostori”
- FCU Craiova, exclusă din toate competițiile. “Cutremur” la echipa lui Adrian Mititelu