Florin Tănase, dezamăgit după eşecul din Bănie. “Nu mai impunem respect, nu le mai este frică adversarilor de noi!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 iulie 2020, 20:16 / Actualizat: 7 ianuarie 2024, 21:39

Comentarii
Florin Tănase, dezamăgit după eşecul din Bănie. Nu mai impunem respect, nu le mai este frică adversarilor de noi!

Florin Tănase a plecat învins din Bănie

Florin Tănase a fost dezamăgit după eşecul din Bănie. Şase victorii la rând avea FCSB în faţa oltenilor. Seria de senzaţie a fost întreruptă însă de golurile marcate din penalty de Alexandru Cicâldău şi Dan Nistor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase şi-a găsit cu greu cuvintele după meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-1. Căpitanul roş-albaştrilor a recunoscut că echipa sa este într-o criză din care cu greu se mai poate ieşi.

Florin Tănase, dezamăgit după eşecul din Bănie

Suntem într-o situaţie foarte grea, sperăm ca de la anul să nu mai fim în aceeaşi situaţie. Din păcate pentru noi, în ultimul timp, nu mai impunem respect. Nu le mai este frică adversarilor de noi. Sunt nervos, o să vedem ce o să facem. Ne rămâne Cupa, sperăm să o câştigăm şi am şterge cu buretele multe“, a declarat căpitanul vicecampioanei României.

Florin Tănase are suspiciuni în ceea ce priveşte cel de-al doilea penalty obţinut de Universitatea Craiova. Totuşi, a ţinut să asigure că nu caută alibiuri.

Vlad a spus că a dat în minge, o să mă uit şi eu pe reluări. Am înţeles că am avut şi noi, dar nu trebuie să acuzăm arbitrajul. Problema este la noi“, a mai spus Florin Tănase.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:30

LIVE TEXTFCSB – Petrolul 0-0. Campioana, la primul meci după plecarea lui Mirel Rădoi

20:15

Robert Ilyeş a pus “tunurile” pe jucătorii săi: “Am fost fricoşi”

20:14

„Ne batem cu morile de vânt”. Dorinel Munteanu, la capătul puterilor după remiza lui Hermannstadt

19:59

Reacţia Soranei Cîrstea după ce a ajuns în turul 3 la Madrid: “Îmi doresc să ies pe uşa din faţă a tenisului”

19:41

Hermannstadt – Csikszereda 0-0. Sibienii lui Dorinel Munteanu au încheiat meciul în inferioritate numerică

19:36

Hansi Flick, categoric despre accidentarea lui Lamine Yamal și participarea la CM 2026: „Va reveni mai puternic”

1 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 2 Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj 3 „Acord total!” Conducerea lui Inter îi face toate poftele! Lovitură de proporții pentru Chivu 4 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 5 Dinamo, gata să forţeze pentru primul transfer al verii. Ţinta stabilită de Zeljko Kopic 6 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB
Citește și