Târnovanu a gafat în meciul Poli Iași-Academica Clinceni (0-1) și nu a făcut parte din lotul moldovenilor în deplsarea de la FC Voluntari. Medicul formației din ”Copou” a anunțat că fotbalistul are probleme de sănătate și va suferi o intervenție chirurgicală.
Probleme de sănătate pentru jucătorul transferat de Becali
"Medicul Drăgan Alexandru a sesizat in timpul antrenamentului efectuat in cursul zilei de astăzi probleme la portarul Ştefan Târnovanu.
'Anamneza şi examenul clinic ORL au decelat o afecţiune cronică de tip inflamator, care determină obstrucţia nazală unilaterală a fosei nazale stângi, care totodată, in cazul unui sportiv de performanţă, îl împiedică din dezvoltarea capacităţii fizice la nivel maxim, cauzând un fenomen de insuficienţă respiratorie', a declarat medicul echipei noastre.
Doctorul a solicitat efectuarea unor investigaţii suplimentare necesare pentru certitudinea unui diagnostic. Foarte probabil, portarul va fi supus unei intervenţii chirurgicale care nu suportă amânare. Drept urmare, Ştefan a părăsit în această seară lotul echipei şi a plecat la Iaşi.
Însănătoşire grabnică, Ştefan!", a transmis clubul Poli Iaşi
Gigi Becali a achitat 200.000 de euro pentru a-l achiziționa pe Târnovanu de la Iași.
- Veste proastă pentru Becali
- Portarul cumpărat de omul de afaceri are probleme de sănătate
- Becali a plătit 200.000 de euro
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Nuțu Cămătaru dezvăluie cum l-a pus pe Gigi Becali acționar la Steaua: “Nu vrei să intri cu mine?”
- Anunțul momentului la Steaua. FRF, schimbare drastică
- Oferte peste oferte pentru jucătorul Craiovei: “Își vor intensifica eforturile pentru transfer”
- Ioan Varga nu renunță. Jucătorul dorit de Rapid, ofertat de CFR Cluj
- CFR Cluj i-a stabilit prețul lui Lorenzo Biliboc: “Nici nu discut!”

































